Uşak’ta okumak isteyen öğrencilerin araştırmaları hız kazandı. 2023 YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Uşak Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler yurt fiyatlarını merak ediyor. Peki, Uşak yurt fiyatları ne kadar? Uşak Üniversitesi KYK ve özel kız erkek öğrenci yurdu ücretleri gündemde…

2023 YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte farklı şehirlerde okuyacak öğrenciler yurt fiyatlarını merak ediyor. Uşak Üniversitesi’nde eğitime başlayacak öğrenciler de kentteki yurt ücretlerini gündemine aldı. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte gözler KYK yurt ücretlerine odaklandı.

UŞAK KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Geçen sene 2022-2023 eğitim dönemi için yurt başvuruları 24 Ağustos 2022 tarihinde açılmıştı. Şehir dışından Uşak’ta üniversite okumaya gelecek gençler KYK yurt başvurusu ve fiyatlarını araştırıyor. 2023-2024 eğitim yılında KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağı henüz netlik kazanmadı.

Öte yandan geçen sene KYK yurt ücretleri 250 ile 450 lira arasında değişiyordu. Bu sene devlet yurdu fiyatlarının ne kadar olacağı henüz netlik kazanmadı. Uşak’ta yurt ücretleriyle ilgili net bir bilgi paylaşımı olmadı. Birçok öğrenci Uşak’taki KYK yurt fiyatlarının ne kadar olacağını merak ediyor.

BU ÖĞRENCİLERE KYK YURTLARI ÜCRETSİZ

Üniversite eğitimine yeni başlayan veya devam eden bazı öğrenciler KYK yurtlarından ücretsiz olarak yararlanma hakkına sahip oluyor. KYK tarafından yapılan açıklamaya göre şehit eşi ve çocukları, şehidin çocuğu yoksa bekar kardeşleri, gazi ve gazi çocukları, anne ve babası vefat etmiş olan yirmi beş yaşını geçmemiş öğrenciler ücret ödemeden barınma hakkına sahip oluyor.

Ayrıca lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde barınarak tamamlayanlar da KYK yurtlarına para ödemeden kalıyor. Devlet koruması altında olan kişilerin KYK yurdunda ücretsiz kalması sağlanıyor. Bu açıklamalardan sonra öğrenciler KYK yurt fiyatlarının resmi olarak açıklanmasını bekliyor.