İyi Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, selden zarar gören esnafları ziyaretinde, ”maddi manevi büyük zarar gören esnafımızın durumu içler acısı. Çilekeş esnafımızın, ne zaman yağmur yağacak endişesiyle ellerinde kum torbaları ile nöbet tuttuğunu görmeyen yetkililere sesleniyorum. Maddi olarak olmasa bile manevi destek için buralara gelin ve esnafımızın acısını bir nebze de olsa dindirin” dedi.

Esnaftan tepki alacağız endişesiyle belediye yetkililerinin duyarsız kalmasını sert bir dille eleştiren İyi Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, ”Esnafımız bir yandan ekonomik zorluklarla mücadele ederken bir yandan da bu tür felaketlerle karşılaşması ve mağdur olması kader olmamalıdır. Bizler meclis üyesi arkadaşlarımız ve teknik ekibimizle görsel olarak şahit olduğumuz felaketi bir de yaşayanların kendisinden dinleyelim, gözlerimizle görelim istedik. Belediyenin konser üstüne konserler düzenleyerek halkın gerçek gündeminden uzaklaşması, İlkler şehri Uşak’ın bir ilke daha imza atarak, festivaller şehri görünümüne bürünmesi kabul edilebilir değildir. Elbette eğlenmeye hakkımız var ama ortada bir mağduriyet söz konusu ise bunun giderilmesi için de gayret gösterilmesi gerekiyor.

ESNAFIMIZ SUYLA SAVAŞIRKEN YETKİLİLER PROTOKOL PEŞİNDE KOŞUYOR

Diğer taraftan sel felaketine uğrayan esnafın çilesine gözlerini kapatan yetkililerin, aynı saatlerde protokol peşinde koştuklarını da söyleyen Ayşegül Obalı, ”Sel felaketinden bir sonra Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Uşak’a geldi. Sanki hiçbir şey olmamış gibi, bu felaketten hiç bahsedilmemesi ve hızlı tren ile ilgili görsel şov yapılarak gitmesi hiç hoş olmadı.

“İSMET PAŞA CADDESİ’NİN CENAZE NAMAZINI KILDIK, AĞLAYASIM GELDİ”

Ayrıca hem esnafımıza yük hem belediyeye yük olan bir uygulama ise İsmet Paşa Caddesi’nin yeni hali görsel olarak güzel ama, tabanına beton döküldüğünü gördüğümde ağlayasım geldi. İsmet Paşa Caddesi’nin adeta cenaze namazını kıldık. Dolayısıyla zemin su çekmeyince yan sokak ve caddelere taşan sular bu felaketin hazırlayıcısı oldu. Asıl sorun battı çıktılar. Buraları her yağmurda su topluyor ve kentin alt yapısı da eski olduğundan, yeni yatırımlar yapılmadığından biriken sular sele neden oluyor. Daha kış gelmeden böyle sorunlar yaşanırsa, kışın halimiz ne olacak bilinmiyor. Biz İyi Parti olarak bu sorunları Eylül ayının ilk meclis toplantısının yapılacak olan 6.Eylül.2023 Çarşamba günü meclise taşıyacağız” dedi.