Anime dünyasının en sevilen yapımlarından One Piece live-action dizi formatında Netflix’te yayınlanacak. Netflix dizinin ilk gösterim tarihi için hazırlıklara devam ederken geri sayım başladı. Hasır Şapka Luffy ve arkadaşlarının bu ayın sonunda izleyicilerle buluşacağı belirtiliyor. Merakla beklenen One Piece dizisi hakkında çok çarpıcı gerçekler ortaya çıktı.

Netflix’te yayınlanacak One Piece dizisinin yapımcısı Matt Owebs, dizinin yayın hayatına başlamasına sayılı günler kala ezber bozan açıklamalar yaptı. One Piece serisinin yaratıcısı Eiichiro Oda’nın bu projenin hayata geçmesi için koyduğu şartlar olduğu açıklandı. Oda’nın Netflix’e öne sürdüğü şartlar ilk kez gündeme geldi.

Luffy ve Ekibinin Geçmiş Hayatları Korunacak

Yapımcı Owens, One Piece yaratıcısı Oda’nın canlı aksiyon uyarlaması için bir dizi talepte bulunduğunu söyledi. Özellikle iki noktaya odaklanan şartlar One Piece hayranlarını bile şaşırttı. Oda öncelikle Hasır Şapka ekibinin geçmişlerini olduğu gibi korumakta ısrarcıydı. Owens karakterlerin geçmişlerinin çok önemli olduğunu söyleyerek “Bu karakterlerin geçmişleri, onların kimlikleri, hayalleri ve Luffy’nin onları tanıdıkça nasıl yardım ettiğini ve bu hayalleri yeniden keşfetmelerine nasıl yardımcı olduğunu temsil ediyor.” ifadelerini kullandı.

Oda’nın diğer şartı karakterlerin farklı yetenekleri hakkında oldu. Özellikle “şeytan meyvesi” güçleri gibi özel yetenekler Oda’nın hayal gücünü sergiliyor. Owens bu yeteneklerin One Piece dizisinde farklı karakterler arasında nasıl işlediğinin ve belirlediğinin altını çizdi. Anime dünyasında izlenme rekorları kıran One Piece’in canlı aksiyon uyarlaması için geri sayım sürüyor.

31 Ağustos’ta Netflix’te Yayınlanacak

One Piece serisinin yaratıcısı Eiichiro Oda’nın hayal gücü ve karakterlerin özellikleri izleyicilere görsel olarak büyüleyici sahneler sunacak. Netflix yapımcıları aynı zamanda anime serisine yabancı olanların da bu yapımdan keyif almalarını sağlayacak bazı adımlar attı. Netflix’in en pahalı dizilerinden biri olarak ünlenen One Piece’in ilk bölümü 31 Ağustos 2023 tarihinde izleyicilerle buluşacak.