Ünlü yazar Don Winslow’un romanından uyarlanacak olan Crime 101 filmi, sinema dünyasında büyük heyecan yarattı. Bu filmin yayın haklarını almak için Netflix ve Amazon’un kıyasıya bir rekabete girdiği belirtiliyor. Hollywood’un önde gelen filmlerini yayınlayan Amazon ve Netflix bu sefer Crime 101 telif hakları için yarışıyor.

Sinema dünyasında merakla beklenen Crime 101 filminin oyuncu kadrosu belli oldu. Bu prestijli yapımda başrollerde Hollywood’un sevilen yıldızları Chris Hemsworth ve Pedro Pascal rol alacak. Filmin yönetmenliğini ise American Animals filmiyle adını geniş kitlelere duyuran Bart Layton üstlenecek. Netflix ve Amazon platformları arasında yapılan pazarlık süreci tüm hızıyla devam ediyor.

AMAZON DAHA AVANTAJLI KONUMDA

Netflix ve Amazon aboneleri, heyecan uyandıran filmin hangi platformda yayınlanacağı hakkında araştırmaları sürdürüyor. Crime 101 yayın hakları ile ilgili pazarlık süreci devam ederken Amazon’un avantajlı olduğu iddiaları Netflix abonelerini üzdü. Ancak şu an için herhangi bir resmi anlaşmanın yapılmadığı belirtiliyor.

Sinema dünyasında ses getirecek bir yapım olan Crime 101, sevilen oyuncuları da bir araya getirdiği için dikkat çekiyor. Eric Fellner ve Tim Bevan’a ait olan Working Title şirketi ile Story Facrotry işbirliğinde hazırlanan yapımın çekim aşamaları sürüyor. Chris Hemsworth ve Pedro Pascal’ın başrollerinde oynadığı film şimdiden heyecan yarattı.

CRİME 101 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bir tür suç hikayesi olan Crime 101, ünlü yazar Don Winslow’un aynı isimdeki romanından uyarlanacak. Film Heat tarzında bir gerilim içeriyor. Pasifik Kıyısı’nda gerçekleşen ileri seviye mücevher hırsızlıkları, polisi harekete geçirir. Kolombiya kartellerinin düzenlediği hırsızlık olaylarına karşı Dedektif Lou Lubesnick görevlendirilir. Ancak farklı bir iş yapma tekniği olan dedektif son bir soygunu engellemek için harekete geçer.