Netflix, dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir yayın platformudur ve geniş içerik kütüphanesiyle dikkat çekmektedir. Ancak zaman zaman kullanıcılar, "Çok fazla cihazda indirme işleminiz var" hatası ile karşılaşabilirler. Bu hatanın nedeni, kullanıcıların belirli bir abonelik planıyla sınırlı olan cihaz sayısını aşmış olmalarıdır. İşte bu hatayı düzeltebilmek için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem:

İndirilen İçerikleri Temizleme

  1. Herhangi bir akıllı telefon veya bilgisayarınızı açın ve https://www.netflix.com adresine gidin.
  2. Netflix hesabınıza giriş yapın.
  3. Sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayın ve "Hesap" seçeneğini seçin.
  4. "Ayarlar" sekmesine gidin ve "İndirme Cihazlarını Yönet" seçeneğini bulun.
  5. Bu sayfada, Netflix planınıza göre kaç cihaza izin verildiğini göreceksiniz. Artık izlemeyi bitirdiğiniz veya gerekmeyen indirmeleri kaldırabilirsiniz.
  6. İlgili başlıkların üzerine tıklayın ve "Sil" seçeneğini kullanarak indirilen içeriği temizleyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra, cihazınıza daha fazla başlık indirebilirsiniz. Netflix, indirilen içeriğinizi izlemek için kullanılmadığınızı görür ve yeni başlıkları indirmenize izin verir.

Abonelik Planını Değiştirme

Eğer hala daha fazla cihaza indirme yapmak istiyorsanız, Netflix abonelik planınızı güncelleyebilirsiniz. Netflix, kullanıcılara aynı anda dört cihaza kadar içerik akışı yapma ve indirilen içeriği saklama olanağı tanır. Daha fazla cihaza indirme yapmak için uygun bir plana geçiş yaparak bu hatayı çözebilirsiniz.

'Çok fazla cihazda indirme işleminiz var' hatası, Netflix kullanıcılarının abonelik planlarına bağlı olarak karşılaşabilecekleri bir sorundur. İndirilen içerikleri temizleyerek veya daha geniş bir abonelik planına geçiş yaparak bu hatayı kolayca çözebilirsiniz. Bu sayede Netflix'te daha fazla içeriği indirip izlemeye devam edebilirsiniz.