Dünyanın en çok izlenen dijital dizi – film platformu Netflix bilim kurgu türünde yapımları izleyicilerle buluşturuyor. Yayına başladığı günden bu yana büyük ilgi gören o yapım listeleri alt üst etmeyi başardı. İris Berben’in başrollerinde oynadığı Cennete Yakın filmi son haftaların en çok beğenilen ve ilgi gören filmi oldu.

Yayınlandığı günden beri Netflix abonelerinin favorisi haline gelen Cennete Yakın’ı bir kez izleyenler bir daha bırakamıyor. Netflix platformunun bilim kurgu, gizem ve gerilim kategorisinde yer alan bu yapım Alman filmleri arasında öne çıktı. Yönetmenliğini Boris Kunz’un üstlendiği Cennete Yakın, 27 Temmuz’da platforma eklenmişti. Toplamda 158 dakika boyunca izleyicileri ekrana kilitleyen filmni IMDB puanı 6.3 olarak belirlendi.

NETFLİX CENNETE YAKIN FİLMİ KONUSU

Nefes kesen sahneleriyle izleyenleri koltuğa yapıştıran Cennete Yakın filmi, Netflix platformunun en çok konuşulan yapımlarından biri oldu. Bilim kurgu türündeki film AEON adındaki şaibeli bir şirketin karanlık işlerini yansıtıyor. Elena ve Max’ın başından geçenleri anlatan film hayatın insandan insana aktarılabildiğini gösteren yakın geleceği konu ediniyor.

Filmde zengin insanlar yaptıkları ödeme karşılığında bir bağışçının hayatını kendi hayatına ekleyebiliyor. Filmin en can alıcı noktalarından biri zengin – fakir sınıf ayrımına yaptığı göndermeler oluyor. Fakir insanlar zengin insanların daha uzun ve kaliteli yaşaması için kendi yıllarını satarak hayatta kalmaya çalışıyor.

CENNETE YAKIN FİLMİ OYUNCULARI

AEON’da çalışan Max ekonomik krizden kurtulmak için hayatının 40 yılın satmak durmunda kaldıktan sonra sürükleyici olaylar yaşanıyor. Etkileyici senaryosu ve başarılı oyunculuk performanslarıyla öne çıkan Cennete Yakın filmi büyük ilgi gördü. Alman yapımı filmin oyuncu kadrosunda Marlene Tanczik (Elena), Kostja Ullmann (Max), Iris Berben, Corinna Kirchhoff gibi oyuncular bulunuyor.

Kaynak: haber merkezi