Daha önce Mardin Mazıdağı Kaymakamı olarak görev yapan Görmüş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Eşme Kaymakamlığına getirildi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 2 Temmuz 2024 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’deki Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2024/186, 187) ile birlikte birçok ilde yeni kaymakam ve vali yardımcısı atamaları gerçekleştirildi.

Bu karar kapsamında, Eşme ilçesine yeni kaymakam olarak Mustafa Görmüş atandı.

Eşme Kaymakamı Mustafa Görmüş Kimdir?

15 Mart 1989 tarihinde Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğan Mustafa Görmüş, ilk, orta ve lise eğitimini Köprübaşı ilçesinde tamamladı. 2012 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

2015 yılında Aydın Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine adım atan Görmüş, kaymakam refikliği stajlarını Aydın ve Didim’de, mülkiye teftiş stajını İstanbul’da, kaymakam vekilliği stajını ise Şarkikaraağaç ilçesinde tamamladı.

Mustafa Görmüş, 6 Mart 2017 - 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında Araç Kaymakamlığı görevini üstlendi ve bu süre zarfında Kastamonu Vali Yardımcılığına da vekalet etti. 8 Ağustos 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Iğdır Aralık Kaymakamlığına atandı ve 23 Ağustos 2019 tarihinde göreve başladı. Ayrıca Dilucu Kara Hudut Kapısı idare amirliği görevini de yürüttü.

Evli ve bir çocuk babası olan Mustafa Görmüş, son olarak Mardin Mazıdağı Kaymakamı olarak görev yapıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla 2 Temmuz 2024 tarihinde Eşme Kaymakamı olarak atandı.

Bizler de usakolay.com ailesi olarak Mustafa Görmüş’e hoş geldiniz diyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Editör: Ozan Yavuz