A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası F Grubu'nda Portekiz'e 3-0 mağlup oldu. Maçın ardından açıklamalarda bulunan teknik direktör Vincenzo Montella, Arda Güler'i neden oynatmadığını ve takımın genel performansını değerlendirdi.

Montella, maç sonrasında yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

"İsmail Yüksek büyük bir sakatlıktan geri geliyor. 90 dakika oynamaya hazır değil. 45 dakika farklı, 0 dakika farklı. Zaman verdik, sonuna kadar bekledik."

"Arda Güler konusunda gerçekten üzgünüm. Arda yorgundu ve sakatlık riski vardı. Oyuna alırken de düşündüm. 3-0'dayken bir gol atarız düşüncesiyle oyuna aldım."

Kaleci tercihleri hakkında da konuşan Montella, "Üç tane iyi kalecimiz var. İtalya maçında Altay Bayındır iyi performans gösterdi. Galler maçında da sonradan girdi ve iyiydi. Bu sabah Mert Günok sakatlığıyla uyandık. Altay, Almanya maçında da iyiydi. Üç kalecimiz de iyi. Bir şeyler ters gidince ilk düşman Milli Takım'ın hocası oluyor. Bunun farkındayım. Karar verirken, bildiklerimi uyguluyorum." dedi.

Montella, Altay Bayındır ve Samet Akaydın'ın hataları ile ilgili gelen soruya ise, "Maçla alakalı konuşursak daha iyi olur. Fena bir maç oynamadık. İlk 20 dakika biz gole çok yaklaştık. İlk dakikalarda bu seviyedeki rakiplere gol bulmazsanız, işiniz zor oluyor. İlk gol sonrası moral düştü, toparladık derken ikinci gol geldi. Toparlamaya çalıştık, sonuna kadar mücadele ettik." şeklinde yanıt verdi.

Editör: Haber Merkezi