Samancı, CHP’de Belediye Başkan adaylığı için ön seçim istemiş ancak Genel merkez tarafından karşılık bulmamıştı.

Mimarlar odası İzmir şubesi 47. Dönem Genel Kurul ve Seçimlerine katılan Mimarlar Odası Uşak eski Başkanı Çağlar Samancı, Mimarlar odası İzmir şubesi 47. Dönem genel kuruluna katılarak 45 ve 46 .dönemlerde Başkanlığını yürüttüğüm Uşak mimarlar odası çalışmaları adına teşekkürlerimi ilettiğini ifade ederek,”” “Saygıdeğer meslektaslarım . Mimar ve mimarlık , birisi biz birisi ise bizi birlikte yapan mesleğimiz.   Mimarlar odası bana ne veriyor ile başlayan yolculuğumu bu gün 12 yıl yönetim kurulu üyeliği 4 yıl da başkanlık yapmış birisi olarak bu kürsüden son kez seslenerek sonlandırıyorum.  Başkanlık dönemimde birlikte çalışarak yolladığım kıymetli mimarlar odası yöneticileri mimar ve mimarların sorunlarını aslında insanı odak alarak yaptıkları çalışmalar ile mimarlık.meslegine büyük.katkilar sağlamış sadece izmir ve temsilciliklerinde değil tüm Türkiye de mimarlık ortamına yeni bir soluk getirmişlerdir. 

150 YILLIK TARİHİ BİNA ARTIK MİMARLAR ODASI BİNASI

150 yıllık bir tarihi yapıyı Uşak mimarlık merkezi olarak sadece Uşak'a değil tüm Türkiye ye kazandıran başta siz mimar meslektaşlarıma, Uşak temsilciliği üyelerine, yönetim kurulu üyelerine, mimarlar odası İzmir şubesi yönetim kuruluna ve özel olarak da benimle birlikte görevini bırakan Şube Başkanımız İker İlker Kahraman 'a ve Genel merkez Saymanlık görevini üstlenmiş Sn.Hakan Kılınçarslan'a da özel.olarak teşekkürlerimi iletiyorum.

Mimar Usak Olay

Bu süreçte birlikte çalıştığım mimarlar odası Uşak temsilciliği yönetim kurulu üyelerine, İzmir mimarlar odasında başarıyla görev  yapmış ve görevini pırıl pırıl bir ekibe hiç düşünmeden bırakan Şube başkanı İlker Kahraman Genel merkez saymanı Hakan Kılınçarslan  Banu Aydın, Özüm Birgin, Yelda Tuna,Engin Yavuz , BoRa Örgülü ,Gizem Erol ,Yasemin Gümüş,Barış Bıyık. Yine aynı dönemde görev yaptığım tanımaktan ve çalışmaktan gurur duyduğum ; mimarlar odası Salihli temsilcilik başkanları Kayhan Özmen, Emel Aslanoglu  Ödemiş başkanımız Münir Bezmez  Aydın temsilcik başkanı Cemre Şahin Kazıcı  Kuşadası temsilcik başkanı Fatma Köksal  Akhisar yönetim kurulu üyesi Emel Feratlar 'a Sonsuz saygılarımı iletiyorum. İz bırakmadan yol yürünmüş sayılmaz, birlikte çok güzel izler bıraktık ve bundan sonrada birlikte çalışmaya üretmeye devam edeceğiz” dedi.