Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin kritik tarihi paylaştı. Türkiye’de binlerce öğretmen adayının merakla beklediği atama takvimine yönelik mesajlarını paylaşan Bakan Tekin, seslerini her platformda duyurmaya çalışan öğretmenlerin sesine kulak verdi.

Atama süreci olarak önümüzdeki ayları işaret eden Bakan Tekin, Şanlıurfa’daki öğretmen açığı konusunda da detayları aktardı. 2024 yılı için binlerce öğretmen adayı ise atama sayısının ne kadar olacağını merak ediyor. Takvimin bir an önce yayımlamasının bekleyen çok sayıda öğretmen atama gündemini takip ediyor.

ÖĞRETMEN ATAMA TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen açığı hakkında kritik mesajlar verdi. Şanlıurfa’daki öğretmen açığı konusunda değerlendirme yapan Bakan Tekin, ildeki büyün norm açıklarını kapatacaklarını aktardı. Öğretmen atamalarına ilişkin takvimden de ipuçlarını veren Bakan Tekin, öğretmen atama süreci olarak Şubat ayına dikkat çekti.

Binlerce öğretmen adayının merakla beklediği atama sürecine ilişkin açıklamalar yakından takip ediliyor. Bu kapsamda açıklama yapan Bakan Tekin, 2024 bütçesinden yapacakları atamalara dikkat çekti. Atama bekleyen öğretmen adayları ise atama takviminin bir an önce açıklanmasını bekliyor. Öğretmen atamalarına ilişkin detayları Şanlıurfa’dan veren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in bu açıklaması sonrasında takvim de merak edilmeye başladı.

BAKAN TEKİN’DEN ATAMA MESAJI!

2024 bütçesinden yapacakları atamalarda Şanlıurfa’daki bütün norm açıklarını kapatacaklarını ifade eden Bakan Tekin, kendi projeksiyonlarında önümüzdeki Şubat ayı içine kadar atama sürecinin tamamlanmasını hedeflediklerini aktardır. Binlerce öğretmen adayı ise atamalara ilişkin diğer detayları merak etmeye devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Şanlıurfa’daki norm kadroların kapatılacağına yönelik açıklamasının ardından önümüzdeki aylarda öğretmen atama takviminin de netleşmesi bekleniyor. Türkiye’de atama bekleyen çok sayıda öğretmen adayı ise gelecek yıl bütçesinden çok sayıda öğretmen ataması yapılmasına dair beklentilerini dile getirmeye devam ediyor. Şubat ayında yapılacak atama kapsamında ne kadar öğretmen ataması yapılacağı da araştırılmaya başladı.