Geçtiğimiz yıllarda, Türkiye’de yükselen enflasyon ve döviz kuru etkileri ile birlikte ürün ve hizmetlere peş peşe zamlar gelmeye başladı. Rusya’nın, Ukrayna ile savaşı öncesinde Karadeniz’de sıvı yağ gemilerinin geçişine izin vermemesi ile birlikte Türkiye’de çıkan sıvı yağ krizi, fiyatların hızla yükselmesine neden olmuştu. Artan fiyatlarla birlikte ayçiçek yağı zam rekorları kırarken, vatandaşlar da ucuz ayçiçek yağı arayışlarına başlamıştı. Son dönemlerde de zamlarla karşılaşan ayçiçek yağı, Migros’ta kampanyalı fiyatı ile satışa sunuldu.

Türkiye’de söz konusu dönemde adeta zam şampiyonu haline gelen ayçiçek yağı, vatandaşların yoğun talebi ile karşılaştı. Sıvı yağ krizinin çıkmasıyla birlikte Türkiye’de vatandaşlar stoklar yapmaya başladı ve marketlerde artan talepler sonrası fiyatlar da yükseldi. Son dönemlerde enflasyon ve döviz kuru etkileri ile yeniden fiyatları artış gösteren ayçiçek yağı, Migros kampanyası ile yeniden gündeme geldi. Migros, Emek 5 L Ayçiçek Yağı  Köşeli Pet satışlarında kampanyalı fiyatlarını duyurdu. Migros’ta 5 L ayçiçek yağı kaç TL oldu? İşte detaylar…

AYÇİÇEK YAĞINDA KAMPANYA

Geçtiğimiz dönemlerde Rusya ile Ukrayna arasında savaş öncesi yaşanan kriz döneminde Karadeniz’de sıvı yağ yüklü gemilerin geçişine izin verilmemesi ile birlikte Türkiye’de ayçiçek yağı zam şampiyonu haline gelerek rekor seviyede fiyatlara ulaşmıştı. Türkiye’de yağ kıtlığı yaşanacağı iddialarının gündeme gelmesi, vatandaşların adeta marketlere akın etmesine neden olmuştu. Artan yoğun talep ile birlikte fiyatları hızla yükselen ayçiçek yağı, şimdilerde kampanyalı fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu kampanyalardan biri de Migros’tan geldi.

EMEK 5 L AYÇİÇEK YAĞI KÖŞELİ PET FİYATINDA İNDİRİM KAMPANYASI

Migros, ucuz ayçiçek yağı satışını duyurdu. İsteyen tüketiciler fiziksel olarak Migros şubelerine giderek, isteyenler Migros Sanal Market aracılığıyla Emek 5 L Ayçiçek Yağı Köşeli Pet ürününü 169,90 TL fiyatla satın alabilecek. Migros tarafından yapılan açıklamaya göre tüketiciler bu üründen en fazla 4 adet sipariş verebiliyor.

Editör: Öyküm Yavuz