Türkiye'nin "Asrın Felaketi" olarak nitelendirdiği, 06 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ilimizi kapsayan depremde binlerce vatandaşımızın acısını günümüzde de yüreğimizde hissederken, Milliyetçi Hareket Partisi Uşak Milletvekili Adayı Ayhan Kınden siyasi partilere duyarlılık çağrısında bulundu.

Ayhan Kınden, "Daha kısa bir süre önce bunca canımızı kaybetmişken, partilerimizin seçim araçlarında bangır bangır müzik yayınlamasını doğru bilmiyorum" dedi. Şehrimizde de binlerce depremzede vatandaşlarımızı ağırladığımızı ifade ederek, "Acımızı kabullenmiyorsanız, acısı olanlara saygı gösterin" dedi.

"ÜLKEMİZ TEK YÜREK OLDU"

Ülkemizde meydana gelen felaketin yaralarını günümüzde de sardığımızı ifade eden MHP Uşak Milletvekili Adayı Ayhan Kınden, "Tarihinin her döneminde olduğu gibi Türk milleti yine felaket anında malını esirgemeyeceğini göstererek asrın felaketinin akabinde bütün bir ülke tek yürek olup attı. Yaralarımızı hızla sarılması yönünde büyük fedakarlıklar gösteren milletimiz malını ve yuvasını depremzede vatandaşlarımızla paylaşmaktan geri kalmadı.  Bütün imkanlarıyla bölge vatandaşlarımızın yanında olan devletimiz ilk günden itibaren koordineli bir şekilde yaşanılan felaketi en iyi şekilde atlatma yönünde çalıştı" dedi.

"MÜZİKSİZ SEÇİM KAMPANYASI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da gerekli talimatları verdiğini ifade ederek açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Kınden, "Bu açıklamalardan biri de ülkemizi bekleyen seçim sürecinde müziksiz kampanya yürütüleceği yönündeydi. Kahramanmaraş'ta gerçekleşen depremler ve seçim çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hazırladığımız bütün müzikleri yasaklıyoruz, müziksiz bir kampanya olacak, ikili görüşmeler suretiyle bu kampanyamızı sürdüreceğiz" demişti. Bizlerde bu karara sonuna kadar uyarak, acımızı paylaşıyoruz" dedi.

"GÜN DAYANIŞMA BİRLİK BERABERLİK GÜNÜ!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haklı talebinin kulak ardı edildiğinin altını çizen Kınden, "Üzülerek görüyoruz ki tüm siyasi partiler seçim çalışmalarında cumhurbaşkanının bu haklı talebini adeta kulak ardı etmişlerdir. Daha üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen adeta yaşanılan felaket unutulmuş gibi biri hariç bütün partiler bangır bangır müzikli kliplerini onarmaktan geri kalmıyorlar" dedi.

"NE ELİM VARIR, NE VİCDANIM EL VERİR"

Kınden açıklamasının devamında, “Milletimizin matemini paylaşıyoruz. Seçimler gelip geçer fakat birliğimiz, birlikteliğimiz, beraberliğimiz daimidir. Ben orada yitirdiğimiz binlerce can ve arkalarında bıraktıkları acılı aileleri ortadayken müzikli kampanya yürütmeye ne elim varır, ne vicdanım elverir,” dedi.

Editör: Öyküm Yavuz