MHP'nin kademelerinde önemli bir yere sahip olan Zühal Topcu, partinin 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda Merkez Yönetim Kurulu'na (MYK) yeniden seçilerek dikkatleri üzerine çekti. Akademik bir geçmişe sahip olan ve siyasi arenada da başarılı adımlar atan Topcu, parti içindeki etkin rolünü sürdürme kararlılığını bir kez daha gösterdi.

Zühal Topcu Kimdir?

MHP'nin köklü isimlerinden Zühal Topcu, 14. Olağan Büyük Kurultay'da Merkez Yönetim Kurulu'na (MYK) yeniden seçilerek partideki önemli görevlerden birine layık görüldü. Zühal Topcu, 1960 yılında Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden mezun olduktan sonra akademik kariyerine adım atan Topcu, Gazi Üniversitesi'nde Öğretim Üyeliği ve çeşitli yönetim pozisyonlarında bulundu.

2011 Türkiye genel seçimlerinde MHP Ankara milletvekili olarak Meclis'e giren Topcu, partide çeşitli görevlerde bulundu. Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Topcu, Türkiye-Avrupa Birliği KPK ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliklerini başarıyla yürüttü. Zühal Topcu, MHP'nin 14. Olağan Büyük Kurultayı'nda yeniden MYK'ya seçilerek partideki etkisini sürdürmeye devam edecek. Yeni dönemde Parti İçi Eğitim, Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev alacak olan Topcu, tecrübesiyle partinin geleceğine katkı sağlamayı hedefliyor.

Editör: Haber Merkezi