Mark Zuckerberg’in CEO’su olduğu çatı şirketi Meta, yapay zeka teknolojileri üzerinde çalışmalarına devam ediyor. ABD basınında yer alan haberlere göre Zuckerberg, Meta şirketinin Kaliforniya’daki genel merkezinde gerçekleştirdiği toplantıda yeni ürünlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO’nun 2023 yılını “yapay zeka açısından harika bir yıl” olarak değerlendirdiği, yapay zekalı sohbet robotlarının hala belirli kısıtlamalar ile çalıştığını dile getirdiği ifade edildi.

Geçtiğimiz aylarda tüm dünyada ChatGPT gibi yapay zeka sohbet robotları büyük ses getirmişti. Open AI tarafından geliştirilen bu yapay zeka robotunun ardından teknoloji şirketlerinin bu alandaki adımları hızlandı ve birçok teknoloji şirketi de yapay zeka çalışmalarına yoğunlaştı. Bu şirketlerden biri olan ve çatısı altında Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger platformları bulunan Meta şirketi de yapay zeka çalışamlarını bir adım öteye taşıdı. Meta, Messenger uygulaması için tasarlanan yapay zeka sohbet robotunu tanıttı. İşte detaylar…

META “KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ” OLAN ROBOTU TANITTI

ABD basınında yer alan haberlere göre Meta CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin genel merkezinde bir toplantı gerçekleştirdi ve burada yeni ürünlere ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 2023 yılını “yapay zeka açısından harika bir yıl” olarak nitelendiren Zuckerberg, yine de yapay zekalı sohbet robotlarının hala belirli kısıtlamalar dahilinde çalıştığını ifade etti. Zuckerberg’in açıklamaları sonrasında Meta şirketi Messenger uygulamasında kullanılması planlanan “Meta AI” isimli yapay zeka robotunu tanıttı.

Mark Zuckerberg’in genel merkezde gerçekleştirdiği toplantı sonrası Meta şirketi “Meta AI” isimli ve Messenger uygulamasında kullanılması planlanan yapay zeka robotunu tanıttı. Bu yapay zeka robotunun “kişisel” özelliklerinin olacağı ve kullanıcıların da bu robottan, “tartışmanın bitirilmesi” gibi, yazışma yardımları talep edebileceği bildirildi.

ÜNLÜLERİN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ KİRALANACAK

Bir diğer yandan Meta AI yapay zeka robotunun kullanılabilmesi adına birçok ünlü isim de kendi kişisel özelliklerini Meta şirketine kiralamayı kabul etti. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Snoop Dogg ve Kendall Jenner gibi dünyaca ünlü bazı isimlerin kişisel özelliklerinin, sadece soruların yanıtlanması için değil, eğlence amaçlı olarak da kullanılabileceği ifade edildi. Meta AI ilk etapta sadece ABD’deki Messenger kullanıcıları için aktif olacak.