Lezita'dan yapılan açıklamaya göre, üretim tesisinin yanı sıra Saruhanlı ve Tire çiftlikleri, çeşitli illerdeki şube müdürlükleri ve kuluçka merkezlerinde, ramazan ayı başından itibaren düzenlenen iftar organizasyonlarına çalışanlar ve ailelerinden toplam 7 bine yakın kişi katıldı.

İftar organizasyonları, Karagöz-Hacivat oyunları, semazen gösterileri ve geleneksel Türk kültürünün diğer renkli unsurları ile ramazan ayının ruhuna uygun şekilde zenginleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, Lezita ailesi olarak ramazanda bağlarını pekiştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Barış, sevgi ve hoşgörünün, birlik ve beraberliğin simgesi ramazanda çalışanlarımızla birlikte aynı sofrada buluşmaktan, onlarla sohbet etmekten, duygu, düşünce ve umutlarını paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu nedenledir ki Lezita ailesinin her bir üyesi iftar organizasyonlarımızı heyecanla bekliyor. Birlik ve beraberliğimizi vurgular nitelikteki iftar organizasyonlarımız sadece bir yemek paylaşımı değil, toplumsal değerlere verdiğimiz önemin de göstergesi. İftar yemeklerimizi bundan sonra da devam ettireceğiz."

Kaynak: aa