YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından heyecanlı bir tercih sürecine giren ve ardından da ÖSYM’nin belirlediği kriterler çerçevesinde üniversite tercihlerini tamamlayan milyonlarca öğrenciye geçtiğimiz günlerde yerleştirme sonuçları duyuruldu. Yaptıkları tercihler kapsamında istedikleri üniversiteye yerleştiklerinin haberini alarak büyük bir heyecan yaşayan gençler, şimdi de barınma sorunlarını halledebilmek adına harekete geçti.

Maddi imkanları yeterli olan taze üniversite öğrencileri kampüslerinin olduğu şehirlerde kendileri için ev bakmaya başlarlarken bu süreçte devlet hizmetlerinden yararlanmak isteyen öğrenciler de KYK programlarını yakın takip altına aldı. Her sene olduğu gibi bu sene de üniversite öğrencilerine belirli bir ücret karşılığında yurt desteği vereceğini belirten KYK Genel Müdürlüğü yurt başvuru tarihleri ile ilgili açıklamada bulundu. Peki, KYK yurt başvuruları nereden yapılıyor? KYK yurt başvuruları ne zaman sona erecek? İşte detaylar…

KYK YURT BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIYOR, NE ZAMAN SONA ERECEK?

29 Ağustos 2023 tarihinde başlamış olan KYK yurt başvuru süreci, son günlerde gündemden düşmemeye başladı. Üniversiteyi kazanmış olmalarının heyecanını yaşayan birçok öğrenci KYK yurt başvurularını tamamlayabilmek adına yetkili kurumun güncel duyurularını yakın takip altına aldı.

KYK Genel Müdürlüğü’nden alınan resmi bilgilere göre yurt başvuru süreci halen devam ediyor. Üniversite öğrencileri 2 Eylül 2023 saat 23:59’a kadar e- Devlet sistemi üzerinden bilgilerini güncelleyebilecekler.

KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yarın gece saatleri itibari ile sona erecek olan KYK yurt başvuru sürecinin ardından başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da öğrenciler tarafından merak edildi. KYK Genel Müdürlüğü’nün sonuç açıklama tarihi ile ilgili olarak bir bilgilendirmede bulunup bulunmadığı araştırılmaya başlandı.

Kayıt yaptıracak olan ek kontenjan, yatak- dikey geçiş, lisansüstü, özel yetenek, yurtiçi ve yurtdışı değişim programı öğrencileri ve kendi olanakları ile eğitim görmek adına gelen uluslararası öğrencilere ait yurt başvurularına yönelik henüz bir açıklama yapılmadı. İlerleyen tarihlerde açıklanacak olan KYK başvuru sonuçları ile ilgili olarak yetkililerin yakın zaman içerisinde bir bilgilendirmede bulunacakları tahmin ediliyor.