Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu gibi önemli isimlerin bulunduğu Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi, yeni bölüm öncesi izleyicileri heyecanlandıracak bir gelişmeyle karşımıza çıkıyor. Dizinin son bölümlerinde yaşanan sürpriz gelişmelerden biri de Necmettin Alp karakterinin diziye dahil olması oldu. Ünlü oyuncu Hüseyin Erkanlı'nın canlandırdığı Necmettin Alp karakteriyle dizi, izleyicilere yeni bir heyecan vadederken, merak da beraberinde getiriyor.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Necmettin Alp Kimdir?

Uğur Güneş, Dilin Döğer, Mehmet Ali Nuroğlu gibi önemli isimlerin yer aldığı Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisi, yeni bölüm öncesi izleyicileri heyecanlandıracak bir gelişmeyle karşımıza çıkıyor. Pazartesi akşamları TRT1'de yayınlanan dizi, Necmettin Alp karakteriyle daha da renklendi. Ünlü oyuncu Hüseyin Erkanlı, bu önemli yapıma katılarak dizinin kadrosuna dahil oldu. 13 Mayıs Pazartesi akşamı 24. bölümüyle ekrana gelen dizi, Necmettin Alp dönemine giriş yaptı. İşte, merak edilenler ve detaylar...

Hüseyin Erkanlı Kimdir?

Hüseyin Erkanlı, Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisinin 24. bölümünde Necmettin Alp karakterine hayat veriyor. Dizideki performansıyla dikkat çeken Erkanlı, daha önce Arka Sokaklar dizisindeki Samir rolüyle tanınmıştı. 4 Ocak 1975 tarihinde Erzurum'da doğan Hüseyin Erkanlı, 1,74 metre boyunda ve 75 kilogram ağırlığındadır. Uzak Şehrin Masalı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi önemli yapımlarda yer alan Erkanlı, kariyerine Arka Sokaklar dizisiyle damga vurmuştur.

Hüseyin Erkanlı, kariyeri boyunca birçok önemli yapımda yer almıştır. Bunlar arasında 2019 yapımı "Yaralı Keklik", 2016 yapımı "Sevda Kuşun Kanadında", 2014 yapımı "Gönül İşleri", 2013 yapımı "Hızır Ekip", 2009-2010 yapımı "Unutulmaz", ve 2008 yapımı "Sevgili Düşmanım" gibi diziler bulunmaktadır.

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi dizisindeki performansıyla da dikkatleri üzerine çeken Hüseyin Erkanlı, oyunculuk kariyerine önemli bir katkı sağlamaktadır.

Editör: Haber Merkezi