Bağışlanan İkinci El Eşyalar Emin Ellerde İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Uşak Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığı ile il genelindeki faaliyetlerine devam ediyor. Belediye bünyesindeki iyilik hareketi ile hayırsever vatandaşların kullanmadığı ancak kullanılabilir durumda olan ihtiyaç fazlası ikinci el eşyalar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Taleplere göre ekiplere bildirilen adreslerden alınan eşyalar bakımları yapıldıktan sonra, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırılıyor. İkinci el eşya iyilik hareketine destek olmak isteyen hayırseverler Alo 153 numaralı çağrı merkezini arayarak eşya bağışı için kayıt oluşturabiliyor.

Usak Belediyesi Yardim Sosyal Usakolay 5

“Sizin İhtiyaç Fazlanız Başkasının İhtiyacıdır” sloganıyla oluşturulan bu dayanışma projesi 2019 yılından bu yana birliktelik duygusu ile aktif olarak devam ediyor. Uşak Belediyesi, bağışçıların kullanılabilir ve çalışır durumdaki, buzdolabı, çamaşır makinesi, koltuk takımı, yatak gibi temel ev eşyalarını talepler doğrultusunda teslim alıyor. Bunların yanı sıra tekerlekli sandalye, hasta yatağı, akülü araç gibi özel gereksinimli vatandaşlarımızın ihtiyacı olan malzemeler ekiplerce kabul edilerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

Usak Belediyesi Yardim Sosyal Usakolay 3

Yaşama Umut Olan Yardımlar Vatandaşın Yüzünü Güldürüyor

Bugüne kadar gönüllü bağışçıların da desteğiyle bin 89 ihtiyaç sahibi aileye eşya yardımı yapan Uşak Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yüzlerin güldüğü projede ihtiyaç sahibi aileler ise yardım talebi başvuruları için belediye hizmet binası zemin katında bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne giderek ihtiyaçları doğrultusunda dilekçelerini sunuyor. Eksiklikler ekipler tarafından yapılan hane ziyaretleriyle incelenerek kaydediliyor. Ardından ihtiyaç sahiplerinin gelir-gider, engellilik veya yaşlılık durumlarının kontrolü sağlanıyor. Sosyal yardım işleri komisyonu toplantısında dilekçeleri değerlendirilen ailelerin, yardım için gerekli olan koşulları sağlaması halinde ilgili destekler ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor.

Usak Belediyesi Yardim Sosyal Usakolay

Uşak Belediyesi’nden Çağrı

Uşak Belediyesi toplumsal dayanışma ruhunu daha güçlü bir yapıya kavuşturmak ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak adına vatandaşlara projeye destek çağrısında bulundu.

Usak Belediyesi Yardim Sosyal Usakolay 1