KOSGEB  (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından 4 milyon TL'ye kadar faizsiz destek kredisi açıklandı.  

KOSGEB sanayide yeşil dönüşüme dev destek müjdesi verdi. Uşak'ta hizmet veren KOBİ'lerin de yararlanabileceği destek kapsamında sanayi kobilerinin güneş enerjisi yatırımları için 14 milyon liralık, sanayide temiz ve döngüsel ekonomi projesi kapsamında ise 4 milyon liralık destek verileceği duyuruldu. Günümüzde artan küresel ısınmayla mücadale için yeşil enerji yatırımları desteklenmeye devam ederken bu projelerden biri daha hayata geçirildi. KOSGEB tarafından yürütülecek olan Yeşil Sanayi Destek Programı için başvurular alınmaya başlandı. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklama ile başvuruların alınmaya başlandığı belirtildi.

KOSGEB tarafından yürütülecek olan Yeşil Sanayi Destek Programı ile 250 milyon dolarlık bütçeyi küçük ve orta ölçekli işletmelerin kullanımına aktaracaklarını belirten Bakan Kacır, Projenin KOSGEB ayağında iki ayrı çağrı yayınlandığını söyledi. Bakan Kacır, “Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi Proje Teklif Çağrısı” ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin güneş enerjisi yatırımlarına 14 milyon TL’ye kadar, “Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Proje Teklif Çağrısı” ile de enerji, su ve hammadde verimliliği, sürdürülebilir ve iklime dayanıklı atık geri dönüşümü, endüstriyel simbiyoz ve döngüsel ekonomi konu başlıklarında hazırlayacakları projelere 4 milyon TL’ye kadar destek sağlanacağını ifade etti.

Editör: Öyküm Yavuz