Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Koray Akgün, Ak Parti ile CHP arasında çıkan kavgayla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi.

Koray Akgün, yaptığı açıklamada Ak Parti ve MHP’li bir grup tarafından kendilerine sataşıldığını, parti otobüsleri ile de araçlarının önlerini keserek kendilerini provoke ettiklerini söyledi.

CHP Uşak İl Başkanlığı binasında, yaşanan olayla ilgili konuşan İl Başkanı Koray Akgün, şunları söyledi; “Kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla beraber dün bir çalışma gerçekleştirmiştik. Gerçekleştirdiğimiz çalışma sonrasında araçlarımız Atatürk anıtına geldiğinde, o esnada oradan geçmekte olan 2 tane Ak Parti otobüsleri tarafından sıkıştırılmaya başlandık. Bizlere karşı provokasyon var işin içerisinde. Daha sonra Ak Parti otobüslerinden müzik sesleri yükselmeye başlayınca bizim arkadaşlarımızda müziğin sesini açtı. Ak Parti gençlik kollarından, Ak Partili bazı yöneticiler ve ülkü ocağındaki gençler tarafından, tarafımıza karşı sözlü saldırı oldu. Bu durum sonrasında çevik kuvvet olaya anında müdahale etti. Bizlerde olayın daha fazla uzamaması için kendi partililerimizi sakinleştirmeye çalıştık. Fakat konuyla ilgili olarak da savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek istiyorum” diyerek sözlerine son verdi.

İl Binasında gerçekleşen basın toplantısına İl Başkanı Koray Akgün, CHP Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba ve CHP Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz katıldı.

Editör: Öyküm Yavuz