11 Ekim, Dünya Kız Çocukları Günü'nü kutlamak amacıyla, Aile ve Sosyal Hizmetler Uşak İl Müdürlüğü tarafından özel bir program düzenlendi. Programa, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün'ün, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ekrem Boran ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel katıldı.

Etkinlik, İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'ndan kadın personelin de yer aldığı özel bir bölümle daha anlamlı hale geldi. Bu bölümde, okul destek programından yararlanan kız çocuklarına, kurumların çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

VALİ PİZZA SÖYLEDİ

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, etkinlik sırasında kız öğrencilere ne yemek istediklerini sordu. Kızların yoğun isteği üzerine, pizza siparişi veren Vali Ergün, Dünya Kız Çocukları Günü anısına pizza ikram etti.

Vali Ergün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Bizim için her çocuğumuz değerli ve bugün Dünya Kız Çocukları Günü. Günün anısına böyle bir etkinlik düzenledik. Bizim için tüm çocuklarımız değerlidir; onlar bizim geleceğimizi temsil ediyor ve yarınlarımızı inşa ediyorlar." dedi.

Programın sonunda, katılımcılar ile toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.