Kıyafetlerden kırışıklıkları açmak ve daha düzgün durmasını sağlamak için sürekli olarak ütülemek gerekiyor. Özellikle bazı kumaşlar kolay kırışabildiği için yoğun bir çaba sarf etmeniz gerekebilir. Günümüzde her ne kadar yeni nesil ütüler ile bu süreç çok daha kolay bir şekilde tamamlansa da birçok kişi ütüyle vakit harcamayı sevmiyor.

En can sıkıcı ev işlerinden biri olan ütü yerine bazı pratik yöntemler deneyerek özellikle çok kırışmayan kıyafetlerin kolayca daha düzgün bir hale gelmesini sağlıyor. Kıyafetleri ütülemeden de düzgün bir hale getirmek için pratik birkaç yöntem deneyerek ütü derdinden kurtulmak mümkündür.

BANYO BUHARI İLE PRATİK ÇÖZÜM!

Ütü yerine deneyebileceğiniz en pratik yöntemlerden biri banyodan çıkan buhardan yararlanmak olacaktır. Duşa girdiğinizde giysinizin banyoda askıya düzgün bir şekilde asarak banyo buharı ile kırışıklıkların çözülmesini sağlamanız mümkündür. Buhar sayesinde kıvrımlar önemli ölçüde kaybolacaktır.

Kumaş yapısı itibariyle çok fazla kırışmayan kıyafetlerin bu yöntemle kolayca açıldığı görülecektir. Siz bir yandan banyonuzu yaparken, diğer yandan banyoda oluşacak buhar sayesinde kırışıklıklar açılabilir.

KIRIŞIKLARI AÇAN ÖZEL KARIŞIM!

Evinizdeki birkaç doğal ürünü kullanarak da kırışıkları kolayca açabilirsiniz. Bir sprey şişesi içine iki bardak su, bir çay kaşığı saç kremi ve aynı miktarda sirke dökülerek iyice karıştırılır. Homojen bir kıvam elde edildikten sonra giysinin kat yerlerine hafifçe püskürtülür. Püskürtme işlemi sonrasında ellerinizle hafifçe düzeltmeniz ve 5 dakika kadar askıda bırakmanız gerekecektir.

Ütü kullanmadan kırışıklıkları açmak için tercih edebileceğiniz bu tür pratik çözümler işlerinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Öte yandan ütü yerine hafif uzak bir mesafeden saç kurutuma makinesini de kırışıklıkların olduğu bölgelere tutarak ve elinizle düzelterek kırışıklıkların