Uşak’lıların yoğun ilgi gösterdiği Kayaağıl Termal tesislerinin tadilat çalışmalarının tamamlanarak 06 Mayıs 2023 Cumartesi  günü açılması bekleniyordu ancak açılışın ileri bir tarihe ertelendiği öğrenildi.

3 yıldır kapalı bulunan ve bir türlü açılamayan Kayaağıl Termal Tesisleri’nin yılan hikayesine dönen açılamaması Uşaklı vatandaşların eleştirilerine neden oldu.

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, daha önce yaptığı açıklamada “Burada bir dizi çalışma yapıldı ve bu nedenle tesisimize ziyaretçi kabul edemedik. Tadilat çalışmaları devam eden tesisimizde incelemeler yaptık ve çalışmaların büyük ölçüde bittiğini gördük. Nasip olursa bayramdan Mayıs ayında hizmete açacağız .Türkiye’nin yeni bir termal merkezi olması için gerekli çalışmalarımızı yaptık. Burada bulunan restoran, market ve apartlarımızla da 5 yıldızlı bir hizmeti vermeyi amaçlıyoruz ” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Kayaağıl Termal Tesisleri’nin 3 yıldır kapalı olması karşısında mağdur olduklarını ve Banaz İlçesindeki Hamamboğazı Termal Tesisleri’ne gitmek zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar; “İlçe Belediyesi bunu başarıyor da, Uşak Belediyesi niye başaramıyor. Kilometrelerce gidip gelmek hem cebimize hem ekonomimize zarar. Uşak belediyesinin bu beceriksizliğinin faturasını kim ödeyecek” şeklinde şikayetlerde bulundular.

Editör: Öyküm Yavuz