İzmir'de kanser hastası Doç. Dr. Yusuf Yılmaz'ın 4 yaşındaki kızı Linda ile kayınvalidesi Uşaklı Dilek Uzelli'yi tabancayla öldürüp, boşanma aşamasındaki kendisi gibi öğretim görevlisi olan eşi Doç. Dr. Derya Uzelli Yılmaz'ı ağır yaraladıktan sonra intihar ettiği olayda, yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Öldürülen kayınvalide Dilek Uzelli  Uşak'ın yerli ailelerinden ve Ali Uzelli ile evli. Uzelli ailesinin uzun yuıllardır İzmir’de yaşadığı ve kızlarının da İzmirli bir ailenin çocuğu ile evlendiği belirtildi.

İzmir deki bu vahşi cinayet haberi Uşak'ta da derin üzüntüyle karşılanmıştı.

4.Evre Bağırsak Kanseriydi

Olay, 4 gün saat 09.30 sıralarında, Bornova ilçesi Atatürk Mahallesi 879 Sokak'ta meydana geldi. 4'üncü evre bağırsak kanseri hastası olan Ege Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Yusuf Yılmaz, boşanma aşamasındaki ayrı yaşadığı eşi İzmir Katip Çelebi öğretim görevlisi Doç. Dr. Derya Uzelli Yılmaz'ın yaşadığı evin önüne geldi. Yılmaz, burada otomobilden inen kızı Linda Yılmaz'a, kayınvalidesi Dilek Uzelli'ye ve eşi Derya Uzelli Yılmaz'a tabancayla ateş etti. Yılmaz daha sonra aynı silahla kendini başından vurdu.

2 Ay Önce Uşaklı Kayınvalidesini , 1 Ay Önce Kayınpederini Darp Etmiş

Yusuf Yılmaz'ın kayınpederine 'Sana öyle bir acı yaşatacağım ki ömür boyu unutamayacaksın' dediği ortaya çıktı. Boşanma aşamasındaki eşi Derya Uzelli Yılmaz'ın şikayeti üzerine hakkında 4 uzaklaştırma kararı bulunan Yusuf Yılmaz'a elektronik kelepçe takılması için de başvuruda bulunduğu ancak gerçekleşmediği belirtildi. Yusuf Yılmaz'ın 2 ay önce kayınvalidesini, 1 ay önce de kayınpederini darp ettiği öğrenildi.

'İnşallah 3. Sayfa Haberi Olmam'

Dilek Uzelli Yılmaz'ın yakın arkadaşlarına ve çevresine yaşadığı büyük korku nedeniyle 'inşallah 3. sayfa haberi olmam' dediği öğrenildi. Dilek Uzelli'nin olay günü kızı Linda'yı kreşe götürmeye hazırlandığı, annesinin de gözlükçüye gitmek için kızı ile birlikte dışarı çıktığı, bu sırada babasının evde olduğu için katliamdan kurtulduğu ortaya çıktı.