Bu yıl ilk kez düzenlenen "Dönem Sonu Etkinlik Haftası" adlı uygulama kapsamında, ilimizdeki okulların etkinliklerinin açılış gününde Uşak İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu'nu ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan bu yeni uygulama, dönemin ilk karnesi öncesinde öğrencilerin sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılımlarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. İl Müdürü Yücel, "Dönem Sonu Etkinlik Haftası" kapsamında düzenlenen 'Bilgi Yarışması'nı, Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu'nun sekizinci sınıf öğrencileri arasında izledi. Öğrencilerin keyifli ve heyecanlı anlar yaşadığı bilgi yarışmasının ardından İl Müdürü Yücel, yarışmaya katılan tüm öğrencilere tebriklerini ileterek başarılarının devamını diledi.

Karne Haftası Etkinlik Haftası Oldu 3

Öğretmen ve öğrencilerle bilgi yarışmasının sonunda gerçekleşen sohbet sırasında İl Müdürü Yücel, karne öncesi etkinlik haftasının başladığını ve hafta boyunca tüm okullarda çeşitli etkinliklerin düzenleneceğini belirtti. Yücel, "Bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada, öğrencilerin eğlenerek öğrenecekleri keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri için 'Dönem Sonu Etkinlik Haftası' düzenlendi. Hafta boyunca yapılacak etkinliklerle öğrencilerin dil bilgisel ve hitabet yeteneklerini geliştirmesi, yeteneklerini sergileme fırsatı bulması, paylaşmanın önemini kavraması, takım çalışmasının başarıdaki rolünü öğrenmesi, bilim aktiviteleriyle yeni deneyimler yaşaması ve okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu görmeleri hedefleniyor" dedi.

Karne Haftası Etkinlik Haftası Oldu 1

İl Müdürü Yücel, programın sonunda bilgi yarışmasına katılan 24 öğrenciye, katılımlarından dolayı katılım ve başarı belgeleri, madalyalar ve çeşitli hediyeler verildi.