Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Coşkun Güngör, bölgede devam eden projeler ve yapılacak olan projeler için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ndan destek istedi.

Ankara’da gerçekleştirilen OSBÜK Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısına katılan Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim kurulu başkanı Coşkun Güngör, toplantının ardından organize sanayi bölgesinde yapımı devam eden projeler için destek istedi.

414804473 926575535639402 924960450528261046 N

Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesinden yapılan açıklamada; “Bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Güngör, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın teşrif ettiği  OSBÜK Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısında; Bölgemizin ‘’Yeşil Büyüme İçin GES Kurulumu’’ ve ’Arıtılmış Atıksuyun Geri Kazanımı İçin İleri Arıtma Tesisi Kurulumu’’ projeleri konusunda bilgi verdi ve projelerin yürütülmesi konusunda Sayın Bakanlara ve OSBÜK Başkanına destek taleplerini sundu. Lisanssız GES kurmuş olan sanayicilerimizin; tüketim fazlası elektrik satışına getirilen kısıtlama ve ulusal dağıtım bedeli uygulamasından kaynaklanan sorunların çözümlenmesine yönelik önerilerimizi arz etti." dedi.

Başkan Güngör ayrıca, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Sayın Bülent Özcan’ı makamında ziyaret ederek; Akdeniz Havzası Sınır Ötesi İşbirliği Hibe Programından Bölgemizin faydalanma imkanları ve Büyükbaş Deri İşleme Projesi kapsamında kurulmuş bulunan tesisimizin işleyişi hakkında fikir alış verişinde bulundu.