Gündelik hayatın koşuşturmacası içerisinde kimimiz işe kimimiz okula vakit ayırırken kendimize ayrıca vakti çoğu zaman bulamayız. Mevcut meşguliyetimize eklenen ev işleri ve diğer işler günün hızla bitmesine neden olur. Bu esnada sıklık ile karşı karşıya kaldığımız bazı sorunlar da vaktimizin çoğunu alır.

Günlük hayat akışı içerisinde sıklık ile karşılaştığımız sorunlar çoğu zaman can sıkıcıdır. Ancak gözümüzde büyüttüğümüz bazı sorunların sanılandan çok daha pratik çözüm yolları vardır. İşte daha önce belki de hiç duymamış olduğunu pratik çözüm yöntemlerine dair detaylar…

TENCERELERİ ÇÖPE ATMANIZA GEREK KALMADI

Yanmış tencere altları çoğu zaman çöpe atılır. Ancak bu çözüm önerimiz ile tencerenizi ilk günkü haline döndürmeniz hiç de zor olmayacak. Bunun için dibi yanmış tencerenize bir miktar tuz dökün ve bekleyin. Daha sonra ise bir patatesi ortadan ikiye bölün ve yanıkları patates ile ovalayın. Son olarak tencerenizi su ile durulayın ve ihtiyaç görmeniz halinde işlemi tekrar edin.

PRATİK ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Gündelik hayatınızda uygulayabileceğiniz basit ama etkili bazı yöntemler şu şekilde:

- Şiddetli ayak ağrınız var ise ayağınızın 3’üncü ve 4’üncü parmağını birbirine yapıştırın. Bu sayede sinirleriniz eşit şekilde baskılanacak ve ağrınız dinecektir.

- Paslı bıçaklarınızı tuzladığınız yarım limon ile temizleyin.

- Buhar izlerinden kurtulmak istiyorsanız camlarınızı diş macunu ve su ile temizleyin.

- Halılarınızda oluşan mobilya izlerinden kurtulmak istiyorsanız o bölgeye bir adet buz koymanız ve erimesini beklemeniz yeterli.

- Elinize sinen yemek kokusundan kurtulmak için bir çelik kaşık yeterli. Suyun altında çelik kaşığı bir müddet ovalayın, elinizdeki kokunun geçtiğine tanıklık edeceksiniz.

- Marketlerden aldığınız ve içindekini tükettikten sonra boşa çıkan kavanozların üzerindeki etiketlerden kurtulmak istiyorsanız etiketlerin üzerlerine bir miktar margarin sürün ve 10 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Bu sayede hem etiket hem de yapışkanı kolayca sökülecektir.

 

Kaynak: haber merkezi