Kırgıl göreve başlar başlamaz kaymakamlıkta kurum amirleri ile toplantı gerçekleşti. Önceki Kaymakam Funda Hamza Çaldağı ise Ankara’da İçişleri Bakanlığı emrine atandı.

Yeni atanan Karahallı Kaymakamı Alper Kırgıl Kaymakamlık toplantı salonunda kurum amirleri ile yaptığı toplantıyı paylaştı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi, “ İlçemizdeki kurum amirleri ile tanışma ve değerlendirme toplantısı gerçekleştiren Kaymakamımız, toplantı sırasında İlçenin genel durumu, vatandaşa verilen hizmetler ve birimlerin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Kaymakamımız Sn. Alper KIRGIL, toplantı sırasında yaptığı konuşmada; "Karahallı'mıza hizmet etme konusunda tüm kurumlarımızla ve paydaşlarımızla birlikte uyum içerisinde hizmet etmeye çalışacağız." dedi.

Kaymakam  Funda Hamza Çaldağı’ndan  Veda Mesajı

Karahallı eski Kaymakamı Funda Hamza Çaldığı ise ilçeden ayrılmadan önce veda mesajı yayınladı. Çaldağı mesajında şu cümlelere yer verdi, “ 26 Eylül 2023 tarihinde başlamış olduğum ve o tarihten itibaren geçen süreçte görev yapmaktan onur duyduğum Karahallı’dan ve Karahallı Kaymakamlığı görevinden İçişleri Bakanlığı’nın yabancı dil programı münasebetiyle Ankara’da görevlendirilmemden ötürü ayrılıyor ve siz değerli hemşehrilerime veda ediyorum.

Karahallı Kaymakamlığı’ndaki çalışma sürem boyunca mesai arkadaşlarımla birlikte halka hizmet amacını öncelikli tutmaya, sevinç ve kederlerinize ortak olmaya, problemlere çözüm üretmeye ve tüm vatandaşlarımızı ayrım yapmaksızın kucaklamaya özen gösterdik. Başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere; dezavantajlı grupların, yaşlı, engelli ve öksüz-yetim vatandaşlarımızın her daim yanlarında olmaya çaba harcadık. İlçemizin tüm köy ve mahallelerinde defalarca çeşitli ziyaretler, etkinlikler ve faaliyetlerde bulunarak, oradaki vatandaşlarımızla ve esnafımızla bir araya gelip istişarelerde bulunduk. İlçemizdeki tüm yöneticilerle sıklıkla bir araya gelerek, ilçemizi daha ileriye götürmek için çaba gösterdik.   Görevim süresince benden desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Dr. Turan ERGÜN olmak üzere kıymetli meslek büyüklerime, kamu kurum ve kuruluş yöneticilerimize ve her kademedeki çalışanlarımız ile şahsıma göstermiş oldukları sevgi ve muhabbetten ötürü bütün Karahallılı hemşehrilerimize müteşekkirim. Meslek hayatımın ilk dönemlerini yaşadığım Karahallı’da, unutulmaz anılar ve güzel dostluklar biriktirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu güzel anılar ve dostluklar hafızamdan silinmeyecek, meslek hayatımın ilkleri olarak daima yerini muhafaza edecektir.Karahallı’nın çok kıymetli halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olunuz” dedi.

Muhabir: hava aksu