Külköy  köy kahvesinin bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Kaymakamımız, öncelikli olarak Köy Muhtarı Muhammet CAN'dan köy hakkında bilgi aldı. Daha sonra vatandaşların istek, talep ve sorunlarını dinleyen Kaymakam Kırgıl, "Köyümüzün ihtiyaç ve talepleri konusunda imkanlar dahilinde gerekli çalışmalar yapılacaktır." dedi.

Vatandaş buluşması sonrasında, Külköy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Alper KIRGIL, burada öğretmenler odasında okul yönetimi ve öğretmenler ile bir araya geldi. Okul ziyareti sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet ŞEHİRLİ ve okul müdüründen okulun eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında bilgi alan Kaymakam, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında; "Bir ilçenin bel kemiği okullarımızdır. Aileden sonra ilk basamak sizlersiniz. Ükemizin her anlamda gelişebilmesi için büyük fedakârlıklar göstererek eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren, çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, çocuklarımıza ve gençlerimize vatan, millet, bayrak ve cumhuriyet sevgisini aşılayan, onlara sevgi ve saygı gibi yüce değerleri davranış haline dönüştüren, gelişmeleri, yenilikleri takip edebilecek nesilleri yetiştiren yine sizlersiniz. Tüm emekleriniz için her birinize teşekkür ediyorum." dedi.

 Bursluluk sınavında başarılı olan öğrencilere de hediye takdim eden Kaymakam Alper KIRGIL, okul ziyareti sonrasında Külköyde bulunan Çok Amaçlı Salonda incelemelerde bulunarak köy muhtarından ve beraberindeki heyetten bilgi aldı.

Muhabir: hava aksu