İzmir’in Torbalı ilçesinde 5 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili gözaltına alınan lokanta sahibi G.K. ile iş yerindeki tüpü değiştiren M.K., yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı. Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma çerçevesinde İl Jandarma Komutanlığındaki işlemleri tamamlanan şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Şüphelilerin İfadeleri

Lokanta sahibi G.K., ifadesinde tüpün cumartesi öğleden sonra değiştirildiğini, iş yerinin gece 02.00’ye kadar açık olduğunu ve herhangi bir gaz kokusu almadıklarını belirtti. G.K., patlamanın nedenini bilmediğini ve olaydan dolayı üzgün olduğunu dile getirdi. M.K. ise tüp değiştirme işlemini usulüne uygun olarak gerçekleştirdiğini, sızıntı kontrolünü yaptığını savundu ve olaydan duyduğu üzüntüyü ifade etti.

Patlamanın Detayları

Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi Barış Manço Caddesi’ndeki bir iş yerinde 30 Haziran’da meydana gelen patlamada, 5 kişi hayatını kaybederken, 63 kişi yaralanmıştı. Olayın ardından iş yeri sahibi G.K. ve patlamadan bir gün önce tüpü değiştirdiği belirlenen M.K. gözaltına alınmıştı. Patlamanın nedeni hakkında detaylı inceleme ve soruşturma devam ediyor.

Kaynak: aa