İyi Parti Uşak milletvekili aday sıralamasında 2.sırada yer alan Dr.Dalyan Özdemir’in yerini beğenmeyerek tepki göstermesi ve adaylıktan çekilmesinin yankıları sürüyor.

Bu gelişmeler üzerine parti yönetimi hazırlattıkları afiş ve broşürlerde Genel Başkan Meral Akşener ile birlikte 1. Sıra adayı Muhammed Gür ile 3. Sıra adayı Tolga Pirinç’in resimlerinin bulunduğu gözlendi.

Ak Parti Seçmeninin Milletveki Aday Sıralamasındaki Beklentisi de Olmadı

“2023 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” Sahiplerini Buldu “2023 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” Sahiplerini Buldu

2019 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olan ve seçimi 1700 oy ile kaybeden Muhammed Gür’ün milletvekilliği için 1.sırada yer almasının tartışmaları parti içinde sürerken, AK Parti’deki milletvekili sıralamasının bir avantaj olabileceği değerlendirmesi yapılıyor. Zira Uşak’ta bundan önceki seçimlerde Ak Parti 2 milletvekili, CHP 1 milletvekili kazanmıştı.

Şimdi ise 14 Mayıs’ta  yapılacak olan seçimlerde Ak Parti 1.sıra adayı olarak şimdiki milletvekili İsmail Güneş’in yer alması, 2.sırada ise il başkanı Fahrettin Tuğrul’un olması İyi Partlileri umutlandırıyor.

Basri Yıldırım gibi, Ömer Özden gibi isimlerin listeye girememesi Ak Parti seçmeninde yeni isimlerle, yeni bir heyecan yaratmadığı gözleniyor. Bu da İyi Parti’nin milletvekili çıkarma umutlarını kuvvetlendiriyor.

Milletvekili dağılımının 1-1-1 olarak gerçekleşeceğini düşündürüyor.