İyi Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı düzenlediği basın toplantısında, "seçim çalışmaları sırasında özellikle kırsal alandaki seçmenlerin, Cumhur İttifakı’nın; 'Bunlar Millet İttifakı olarak terör örgütü PKK’nın, FETÖ’nün desteğini alarak, birtakım sözler vererek seçimi kazanma peşindeler. Bunlar 6’lı masa değil HDP ile birlikte 7’li masadır' şeklindeki propagandasının etkisi altında kaldıklarını gördük. Ayrıca terör örgütü ele başının serbest bırakılacağı şeklinde broşürler dağıtılması seçmen nazarında olumsuz etki yaptığını gördük. Bu nedenle bunların yalan olduğunu söylemekten HDP’yi anlatmaktan kendimizi anlatamadık.

Seçmenler, Cumhurbaşkanlığı seçminde HDP’ye duyulan öfke nedeniyle Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceklerini ama milletvekilliğinde Muhammed Gür’e oy vereceklerini söylediler." dedi.

CHP’den Gerekli Desteği Göremedik

İl Başkanı Obalı; “Ne yazık ki seçim kampanya döneminde CHP’den gerekli desteği göremedik. Seçim gezilerinde anlaşıldı ki bizden önce buraları ziyaret eden CHP heyeti ‘İyi Partiye verilecek oylar boşa gider, CHP olarak 2 vekil çıkarmak istiyoruz’ şeklinde propaganda yaptıklarını öğrendik.

Aslında işin doğrusu seçimden önce ortak liste üzerinde ittifak yapmamız gerekirdi. Bu konuda CHP heyetiyle daha önce görüşmüştük. Bizim adayımızı 3. sıraya koyabileceklerini söylediler. Bizde bunu kendi tabanımıza anlatamayız dedik, böylece sonuç alamadık. Bu yüzden kırgınım” Dedi.

Editör: Ozan Yavuz