Futbol kariyerine Gençlerbirliği altyapısında başlayan İrfan Can, Hacettepe, Başakşehir ve Fenerbahçe gibi kulüplerde başarılı performanslar sergilemiştir. Aynı zamanda Türkiye Milli Takımı'nda da forma giyen Kahveci, Yozgat'ın Şefaatli ilçesinden gelen kökeniyle memleketine olan bağlılığını sık sık dile getirmektedir. Dini inançlarına dair ise kamuya açık net bir bilgi bulunmamaktadır. Bu yazıda, İrfan Can Kahveci'nin yaşamı, kariyeri ve kökeni hakkında detaylı bilgilere ulaşacaksınız.

İrfan Can Kahveci Kimdir?

Erken Yaşam ve Aile

1995 yılında Ankara'da doğan İrfan Can Kahveci, oto tamircisi bir baba ve ev hanımı bir annenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Kendisinden büyük bir kız kardeşi olan İrfan Can, küçük yaşlarda futbola ilgi duymaya başladı. Eski milli futbolcu Nihat Kahveci ile herhangi bir akrabalık bağı bulunmamaktadır.

Eğitim ve Futbola Başlangıç

İrfan Can, ilkokul 1. sınıftayken Gençlerbirliği takımının altyapısına katılarak futbola ilk adımını attı. Lise eğitiminin ardından Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezun oldu. Bu dönemde futboldaki yeteneklerini geliştirerek dikkat çekmeyi başardı.

Profesyonel Futbol Kariyeri

Gençlerbirliği ve Hacettepe

İrfan Can Kahveci, altyapıda gösterdiği başarılı performans sonrası, 2012 yılında Fuat Çapa yönetimindeki Gençlerbirliği takımı ile profesyonel sözleşme imzaladı. Sonraki iki sene kiralık olarak Gençlerbirliği'nin pilot takımı Hacettepespor'da forma giydi. 2014'ten sonra ise Gençlerbirliği A takımı ile antrenmanlara çıkmaya başladı. Üç sene boyunca kırmızı-siyahlı formayı terlettikten sonra, performansı ile Abdullah Avcı yönetimindeki Başakşehirspor'un dikkatini çekti. Başakşehir ve Gençlerbirliği arasında yapılan transfer görüşmelerinin ardından 2017 yılında 1.6 milyon euro bonservis bedeli ile İstanbul kulübünün yolunu tuttu.

Başakşehir ve Fenerbahçe

Medipol Başakşehir'e transfer olduktan sonra İrfan Can, burada önemli bir çıkış yakaladı ve Başakşehir'in Süper Lig'deki başarısında büyük pay sahibi oldu. 2021 yılında Fenerbahçe'ye transfer olan İrfan Can, sarı-lacivertli forma altında da başarılı performanslar sergiledi.

Milli Takım Kariyeri

İrfan Can Kahveci, Türkiye Milli Takımı formasını da başarıyla taşımaktadır. Milli takımda dikkat çeken performanslar sergileyen İrfan Can, uluslararası arenada Türkiye'yi temsil etmiştir. Özellikle UEFA Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası elemelerinde milli takımın önemli oyuncularından biri olmuştur.

İrfan Can Kahveci Alevi mi?

İrfan Can Kahveci kişisel hayatı ve dini inancı hakkında bir açıklama yapmamıştır.

İrfan Can Kahveci Aslen Nereli?

Başarılı futbolcu İrfan Can Kahveci, anne tarafından Yozgat, baba tarafından ise Çorum Bayatlı'dır. Ailesinin kökeni bu bölgelerden gelmekte olup, İrfan Can da zaman zaman memleketine olan bağlılığını dile getirmektedir.

Editör: Haber Merkezi