Cihazlarının tasarımları, teknik özellikleri ve ultra güvenlik protokolleri ile sektörün en çok tercih edilenleri arasında olmayı başaran Apple, geçtiğimiz hafta yeni etkinliği ile gündeme damga vurmuştu. Uzun süredir beklenen iPhone 15 serisini 12 Eylül tarihinde düzenlemiş olduğu “Wonderlust” isimli etkinliğinde tanıtan Apple, birkaç gün önce de bazı ülkeler için ön sipariş ekranını erişime açmış olduğunu duyurdu.

Her sene olduğu gibi bu sene de tüketicilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Apple, ön sipariş ekranının erişime açılmasının ardından tüketicileri geri dönüşleri ile büyük bir sevinç yaşadı. Edinilen bilgilere göre serinin en güçlü oyuncularından olan iPhone 15 Pro Max, tüketicilerden olumlu tepkiler aldı.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

iPhone 15 serisi teknoloji gündeminden düşmezken bazı ülkelerde ilgili seriye yönelik ön sipariş ekranlarının erişime açılmış olduğu öğrenildi. Apple ile ilgili yaptığı haberler ile tanınan Ming- Chi Kuo, 15 serisinin cuma gününden bu yana yoğun bir ilgi ile karşılaştığını, serinin en dikkat çekeninin ise iPhone 15 Pro Max olduğunu ifade etti.

Ming- Chi Kuo’ya göre iPhone 15 Pro Max, şimdiden 14 serisini geride bırakmayı başardı. Edinilen bilgilere göre Türkiye için ön sipariş ekranı 22 Eylül tarihinde açılacak, seri 29 Eylül tarihinde de genel satışa çıkacak.

IPHONE 15 PRO MAX ÖZELLİKLERİ

Serinin en dikkat çeken modellerinden olan iPhone 15 Pro Max’i teknik özellikleri şu şekilde:

- Ağırlık: 221 gram

- Boyut: 160,7 mm uzunluk, 7,85 mm kalınlık, 77,6 mm genişlik.

- Ekran: 6,7 inç, 120 Hz ProMotion Dynamic Island, 2796x 1290 piksel çözünürlük.

- İşlemci: Apple A17 Pro

- Depolama seçenekleri: 256 GB, 512 GB, 1 TB, 2 TB.

- Ana kamera: 48 megapiksel

- Ultra geniş açılı kamera: 12 megapiksel

- Telefoto kamera: 12 megapiksel

- Ön kamera: 12 megapiksel

- İşletim sistemi: iOS 17