Apple, yeni iPhone modellerini ve yeni cihazlarını tanıtmaya hazırlanırken, ürünlerin Türkiye fiyatları da büyük bir merakla bekleniyor. Öte yandan Apple, iPhone kullanıcılarına bu yıl yeni işletim sistemi iOS 17’yi sunacak ve hazırlıklar da tamamlandı. Kullanıcılar, yeni işletim sistemi ile birlikte ne tür değişikliklerin olacağını merak ederken, iOS 17 güncellemesinin hangi cihazlara geleceği de merak ediliyor. Peki iOS 17 ile birlikte ne tür yenilikler gelecek?

iOS bir süredir kullanıcıların karşısına Beta sürümleriyle çıkıyordu ve Apple’ın 12 Eylül tarihli lansman etkinliğinden sonra kullanıma açılacak. Yani iPhone kullanıcıları 12 Eylül’de gerçekleşecek olan etkinlik sonrasında iOS 17 sürümünü telefonlarında kurabilecek. Peki güncellemeyi hangi cihazlar alacak, güncelleme ile hangi özellikler gelecek? İşte detaylar…

HANGİ ÖZELLİKLER GELECEK?

Yeni iOS güncellemesi ile birlikte kullanıcılar yeni özellikleri deneyebilecek. Merakla beklenen iOS 17 sürümünün en ilgi çekici özelliklerinden biri “Beklemede” özelliği ve kullanıcılar bir süredir bu yeniliği bekliyor. Kullanıcı isteğine göre “Beklemede” özelliği ile cihaz kullanılmadığı zamanlarda, yatay konumda çalışırken ekranda saat, fotoğraf, araç takımları ve bildirimler görülebilecek. Bununla birlikte iPhone’lara yeni özelliklerin de gelmesi bekleniyor. Peki hangi cihazlar güncelleme alacak?

iOS 17 ile birlikte ayrıca kullanıcıların yine merakla beklediği “Kişi Posterleri” özelliği de gelecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, rehberlerindeki kişileri daha özel hale getirebilecek. Daha önceden fotoğraf eklenen kişi profillerine rehberde “Memoji” de eklenebilecek. Ayrıca kişilerin yazı tipi ve rengi de ayarlanabilecek.

HANGİ MODELLER GÜNCELLEME ALACAK?

iPhone modellerde iOS 17 güncellemesi alacak olan modeller şöyle:

●       iPhone XS ve XS Max

●       iPhone XR

●       iPhone 11

●       iPhone 11 Pro ve Pro Max

●       iPhone 12 ve 12 Mini

●       iPhone 12 Pro ve Pro Max

●       iPhone 13 ve 13 Mini

●       iPhone 13 Pro ve Pro Max

●       iPhone 14 Pro ve Pro Max

●       iPhone SE 2. ve 3. nesil