Uzun süredir yüksek enflasyon ile mücadele kapsamında çok çeşitli alanlarda yeni uygulamaları devreye alan yetkililer, son olarak Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yıldönümü için özel olarak bir çağrıda bulundu. Zincir marketlere indirim çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat, uygun fiyatlar karşılığında alışveriş yapmak isteyen milyonlarca tüketiciyi heyecanlandırdı.

Hükümet yetkililerinin indirim çağrılarına birçok büyük marketten olumlu yanıt gelirken bu süreçte yüzde 50’ye varan indirimlerin tanımlanacak olduğu duyuruldu. Şehir bazlı çağrıların da sık sık gündemde yer aldığı şu günlerde son olarak Uşak’tan haber geldi. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası başkanı, oda üyelerinden indirim kampanyasına destek vermelerini istedi. 

UŞAK’TAN ODA ÜYELERİNE ÇAĞRI

Yüksek enflasyon ile mücadele kapsamında marketleri ellerini taşın altına koymaya davet eden hükümet yetkililerinin ardından Uşak’tan da bir haber geldi. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selim Kandemir, ‘5 bine yakın üyemiz var. Bütün üyelerimizi bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz’ ifadelerini kullandı.

Uşak’ın sanayi bakımından güçlü olduğunu ifade eden Başkan Kandemir, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Özellikle nihai ürün üreten sanayicilerimiz ve ilimizde bulunan güçlü yerel marketlerimizi bu kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.”

TSO BAŞKANLARI HAREKETE GEÇTİ

Uşak’ın yanı sıra diğer illerden de indirim kampanyasına destek çağrıları yükseldi. Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, enflasyon ile mücadele için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek 2 bini aşkın üyeyi kampanyaya katılmaya davet etti.

Konya’dan da indirim kampanyasına destek çağrıları gelirken son olarak Kayseri’den yüzleri güldüren bir haber geldi. Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, odanın 25 bin üyesinin bulunduğunu ve her bir üyeye kurum aracılığı ile çağrı yapıldığını belirtti. “Karşılık bulmaya başladık” ifadelerini kullanan Gülsoy, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Özellikle yerel zincir marketlerimiz çağrımızın ardından yüzde 10 ila yüzde 30 arasında indirim kampanyası başlattı. Yanı sıra diğer sektörlerde hizmet veren üyelerimizden de kampanyaya katılım yönünde adımlar gelmeye başladı