Uşak Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Vali Dr. Turan Ergün, hayırsever Ali Turan, oğlu Hürriyet Turan ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel katıldı.

Yapım maliyetlerinin tamamının hayırseverimiz tarafından karşılanacağı “12 derslikli Ali Turan İlkokulu” 72 milyon TL’ye mâl olacak ve inşaatının tamamlanmasının ardından Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğüne devredilecek.

- 360 Öğrenci Eğitim Görecek

Vali Dr. Turan Ergün, törende yaptığı açıklamada “Kıymetli hayırseverimiz Ali Turan Bölme Mahallemizde 3.702 metrekarelik taşınmaz üzerine Millî Eğitim Bakanlığı'nın tip projesi kapsamında 12 derslikli bir ilkokul yaptıracak. Hayırseverimizin yaklaşık 70 milyonun üzerinde bir harcamayla bir yılda tamamlayacağı öngörülen okulumuzda 360 öğrencimiz eğitim görecek.” ifadelerini kullandı.

 - Eğitim Yatırımları Devletimiz için Çok Önemli

Uşak’ta hayırseverler kervanına her geçen gün yeni bir hayırseverin katıldığını vurgulayan Vali Ergün, “Özellikle geçen yıl yaşadığımız deprem felaketinden sonra merkezi bütçenin büyük bir kısmının oradaki yaraların sarılmasına ayrıldığı bir dönemde İlimizde eğitim yatırımları başta olmak üzere hayırsever desteklerinin ne kadar önemli olduğunu görmekteyiz. Uşak'taki tüm eğitim camiamız, öğrencilerimiz ve tüm hemşehrilerimiz adına başta hayırsever Ali Turan olmak üzere tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullanarak sözlerine son verdi.

Editör: Öyküm Yavuz