Geçtiğimiz sezon maçlarını Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda oynayan İlkler Şehri Uşak Basketbol takımı, yeni sezonda artık yeni sahasında maçlarını oynayacak.

İlkler Şehri Uşak Kulübünden yapılan açıklamaya göre maçların artık Uşak Üniversitesi Spor Salonu'nda değil, yeni yapılan Merkez Spor Salonu'nda oynanacağı duyuruldu.

Basketbol kulübe katkı sağlamak amacıyla maçlara girişlerin ücretli olacağı tarftarlara duyuruldu. 

İlkler Şehri Uşak Basketbol Açıklama Geldi 

Takım Açıklamasında;  "2023-2024 sezonuna başlarken, İlkler Şehri Uşak Basketbol Spor Kulübü'nü tanıtmak ve bilgi vermek için bu açıklamayı kamuoyu ile paylaşıyoruz. 2021 yılında tekrar hayata geçirdiğimiz ve ismini İlkler Şehri Uşak Basketbol Spor Kulübü olarak koyduğumuz kulübümüz, 2023-2024 sezonunda Türkiye basketbol 2. Ligi A grubunda mücadele ediyor. Takımımızın bu seneki durumuna gelecek olursak, altyapıdan bugüne kadar yıllarca desteğini maddi ve manevi olarak esirgemeyen sevgili hocamız Görkem Kaymak ve teknik ekibiyle yolumuza devam ediyoruz. Hocalarımız ve teknik ekibimiz, bu şehrin yetiştirdiği genç ve dinamik kuşağın öz evlatlarıdır" diyerek takım önemini vurguladı. 

İlkler Şehri Uşak Basketbol Spor Kulübü yönetimi,desteklerinden dolayı Vali Doktor Turan Ergün'e, Belediye Başkanı Mehmet Çakın'a, sanayicilere ve esnaflara teşekkürlerini iletti. 

İlkler Şehri Uşak Basketbol Spor Kulübünü desteklemek isteyenler için "destek kartları" çıkarıldı ve bu kartlar için cüzi bir ücret belirlendi. Basketbolseverler, bu destek kartları ile maçları ve antrenmanları kolaylıkla katılım sağlayabilecek.