İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol 2.Lig 2023-2024 sezonuna evinde, NBA' deki Türk Milli Basketbolcu Cedi Osman'ın takımı Pizza Bulls Co Basket maçıyla başlıyor. TBL 2.Ligde ’de üçüncü kez mücadele edecek olan Uşak temsilcisi, sezonun 1. hafta karşılaşmasında evinde oynayacağı ilk maça galibiyet parolasıyla çıkacak.

İlkler Şehri Uşak Yeni Sezon Kadrosu Açıklandı

Daha önceki sezonlarda görev alan koç Görkem Kaymak ile yeni sezonda devam edecek olan takımın kadrosunda alyapıdan yetişen 6 genç, şehri ve takımı yakından bilen 4 tecrübeli ve süper lig takımlarının alt yapı takımlarında forma giymiş 6 oyuncu bulunuyor.

Yeni Sezon Formaları Belli Oldu

Takımın Türkiye Basketbol 2. Ligi 2023-2024 Sezonunda yeni sezonda giyeceği formalar kulüp tarafından açıklandı. Evinde oynayacağı maçlar için klasik kırmızı-siyah çubuklu forma tercih edilirken deplasman formasında beyaz çubuklu detaylar hakim.

İlkler Şehri Uşak Basketbol Maçı Ne Zaman? Nerede? Bilet Fiyatları?

Girişlerin ücretlerinin belirsiz olduğu karşılaşma, 5 Kasım Pazar günü saat 15.00’da Uşak Merkez Spor Salonu'nda (yeni salon) oynanacak.

Başkan Ayhan Aslan "Sezona Galibiyetle Başlamak İstiyoruz"

İlkler Şehri Uşak Basketbol takımı Başkanı ve Ayhan Aslan, “Uşak’ın basketbol takımı olarak üçüncü sezonda TBL 2. Lig’de mücadelesine devam ediyor. Evimizde oynayacağımız ilk maç olan Cedi Osman'ın takımı Pizza Bulls Co Basket maçını kazanarak sezona galibiyetle başlamak istiyoruz. Tüm hemşehrilerimizi takımımıza destek olmaya davet ediyor, teknik ekibimize ve oyuncularımıza sezonun ilk mücadelesi öncesi başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: Öyküm Yavuz