Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan katıldığı televizyon programında ‘insanların yaşam tarzına müdahale olarak gördüğümüz içkilerdeki yüzde 300’lük ÖTV’yi kaldıracağız” dedi.

Cem Uzan’a hak verdiğini, alkollü içkilere yapılan ard arda zamlardan oldukça şikayet ettiğini ve bu yüzden adeta kimyager olduğunu belirten Uşak’ın tanınmış isimlerinden Osman N.Arat; ’Bu iktidar alkollü içkilere yaptığı aşırı zamlarla, bizi kimyager yaptı. Önceden kendi domatesimizi, kendi biberimizi, kendi patlıcanımızı yetiştirirdik, şimdi kendi rakımızı, kendi şarabımızı üretir hale geldik” dedi.

Sözcü Televizyonu’nda Deniz Zeyrek ve Saygı Öztürk’ün programına konuk olan Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Genç Parti olarak 14 Mayıs’taki genel seçimlerde 50 seçim bölgesinde seçimlere giriyoruz, en az 50 milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum. Bizim parti programımızda da belirttik, 18 yaşın üzerindeki her bireyin hesabına 10 bin Euro para yatıracağız. Tarım ve hayvancılığa 100 milyar Euro destek vereceğiz. Robotix, siliconchips, yapay zekâ, solar panel, güneş panelleri, yüksek dayanıklı piller projesi için 100 milyar Euro yatırım yapacağız. Asgari ücreti 1000 Euro yapacağız. Ayrıca insanların yaşam tarzına müdahale olarak gördüğümüz içkideki % 300 Lük ÖTV’yi kaldıracağız. Zira insanlarımız kendi içkilerini ucuz yollardan elde etmek için kendileri üretme yoluna gittiler ve sağlıksız ortamlarda yanlış uygulamalarla ucuzluğuna kanarak ürettikleri içkilerden zehirlenerek ölen insanlarımız oldu.” dedi.  

“Kendi Domatesimizi, Biberimizi, Patlıcanımızı Üretiyorduk, Şimdi Kendi İçkimizi Üretiyoruz”

GİRESUN - Çilek üretimi fındıktan sonra gelir kaynağı haline geldi GİRESUN - Çilek üretimi fındıktan sonra gelir kaynağı haline geldi

Diğer taraftan alkollü içkilere yapılan ard arda zamlardan oldukça şikayetçi olduğunu ve bu yüzden adeta kimyager olduğunu belirten Uşak’ın tanınmış isimlerinden Osman N.Arat; ’Bu iktidar alkollü içkilere yaptığı aşırı zamlarla, bizi kimyager yaptı. Önceden kendi domatesimizi, kendi biberimizi, kendi patlıcanımızı yetiştirirdik, şimdi kendi rakımızı, kendi şarabımızı üretir hale geldik. Şimdilerde bira da üretmeye başladık. Bu iktidar böyle giderse, yatırım yapıp kendi markamızla üretime başlayacağız. Şimdilik eşe dosta hediye olarak veriyoruz. Onlar da çok memnun oluyorlar. Genç Parti liderinin televizyondaki açıklamalarını ben de izledim. Sayın Cem Uzan’a teşekkür ediyoruz. Halkın sorunlarına sahip çıktığı için. Elbette öncelikli sorunumuz içki değil ama bunu dillendirmesi önemli” dedi.