Uşak’ta gazeteci İbrahim Ethem Karahan’ın, Uşak Milletvekili İsmail Güneş’in, güneş panelleri yapmak için köylülerden ucuza tarla satın almaya çalıştığını iddia etmesi üzerine başlayan hakaretler ve tehditler Uşak gündeminde tartışılmaya devam ediyor.

Gazetecinin iddiaları hakkında sosyal medya üzerinden tehdit ve hakaretler içeren açıklamalarda bulunan Uşak Milletvekili İsmail Güneş’e ilk tepki İyi Partiden ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz’dan gelmişti.

Gazeteci Karahan, Milletvekili Güneş’in Ulubey İlçesi Çardak Köyü mevkiinde 350 dönüm araziyi 4-5 bin TL bedelle köylülerden alıp, daha sonra bu bölgenin tarım arazisinden çıkartılması için hareket ettiği ve bu konuda Uşak İl Tarım Müdürlüğü’ne baskıda bulunduğu, istekleri yerine gelmeyince de Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne gönderilen müfettişlerin raporu sonrası ilgili şube müdürünün görevden alındığı iddia edilmişti.

Diğer taraftan edinilen bilgiye göre söz konusu tarlaları almak için köylülerle anlaşan firmanın enerji sektöründe faaliyet gösteren bir firma olduğu, bu firmanın sorunların çözümü için Uşak Milletvekili İsmail Güneş’ten yardımcı olmasını istediği ve Güneş’inde bu konuda Tarım İl Müdürlüğüyle görüştüğü iddia edildi.

Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda benzer şekilde ses sanatçısı İbrahim Tatlıses’inde Eşme-Çal bölgesinde, ileride güneş panelleri yapmak üzere tarlalar satın aldığı iddiaları konuşuluyor.

Editör: Öyküm Yavuz