16 Ağustos 2023 Çarşamba günü Uşak’ta oynanacak olan ‘Hey Gidi Günler’ oyunu ile ilgili skandal açıklamalar sürüyor. Behçet ve Süheyl Uygur kardeşlerin oynadığı ‘Hey Gidi Günler’ oyunu için daha önceden CHP Uşak il başkanlığından paylaşılan mesajda parti üyelerine 50 TL olduğu mesajı paylaşılması sonrası ‘Hey Gidi Günler oyunu, CHP’lilere 50 TL, vatandaşa 175 TL ‘şeklinde haber yapılamasının yankıları sürüyor.

ORGANİZATÖR ERKAN ÖZENÇ AÇIKLAMA YAPTI

Gönderilen mesajda irtibat kurulması istenilen organizatör Erkan Özenç yaptığı açıklamada “Bizim bu uygulamamız sadece CHP’lilere değil, Ak Parti ve diğer parti üyeleri ve Uşak’taki tüm sivil toplum kuruluşları için de geçerlidir. 175 TL olan bilet 2. kategori biletleridir. Yine 3. kategori bilet fiyatları 1 alana bir bedava kampanyası ile yine bilet 50 TL’dir. Yani herhangi bir parti üyeliği yoksa bile 3.katagori 50 TL’dir” denildi.

SADECE CHP’LİLERE DEĞİL SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA DA 50 TL İMİŞ!

Skandal açıklamanın Uşak Olay tarafından haber yapılması üzerine gelen tepkiler sonrası haberin kaldırılmasını isteyen tiyatronun menajeri ve Uşak’taki organizatörü daha sonra sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında ‘bu uygulama sadece CHP’lilere değil, tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarımıza’ şeklinde paylaşımla günah çıkarmaya çalışıyor olması düşündürücü ve üzücüdür. Madem öyle, aynı mesajı diğer partiler olarak neden paylaşılmadı. ‘Herhangi bir parti üyeliği yoksa bile 3. katagori 50 TL’dir’ şeklindeki açıklamanız CHP’lileri kandırmaya yönelik bir girişim olmuyor mu?