Yıl boyu Halk Eğitimi Merkezinde açılan kurslara devam eden kursiyerlerin yaptıkları ürünlerin sunulduğu programa; Vali Turan ERGÜN, il protokolü, İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel ve davetliler katıldı.

Hayat Boyu Öğrendiklerini Sergiye Yansıttılar 7

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü  Halil YÜCEL yaptı. Hayat boyu öğrenmenin, sadece akademik başarılarla sınırlı kalmayıp kişisel gelişim ve toplumsal ilerlemenin temel taşı sayıldığını; öğrenme, yaşamın her anında, her yaştan insan için devam eden bir süreç olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Yücel, bu süreçte bilgi ve becerilerimizi sürekli güncelleyerek değişen dünya şartlarına ayak uydurduğumuzu, böylelikle kendimizi daha iyi ifade edebildiğimizi söyledi.

Hayat Boyu Öğrendiklerini Sergiye Yansıttılar

İl Millî Eğitim Müdürü konuşmasına şöyle devam etti: "1928 yılından bu yana Millî Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Halk Eğitimi Merkezleri, yaygın eğitim imkânları sağlayarak hayat boyu öğrenmenin en güzel örneklerini sunmaktadır.

Bugün 1.001 merkezde 75 farklı kurs alanında 3.746 kurs programıyla hizmet veren Halk Eğitimi Merkezleri, ilimizde de bu yıl 1.338 kurs açmış ve 25.747 kursiyerimizin katılımıyla önemli bir başarıya imza atmıştır.

Hayat Boyu Öğrendiklerini Sergiye Yansıttılar 4

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri, bu sürecin farkındalığını artırmak ve öğrenmenin sadece okul sıralarında değil, hayatın her alanında devam ettiğini göstermek için büyük bir fırsattır. Öğrenmek için hiçbir zaman geç değildir ve her yeni bilgi, bizi daha donanımlı bireyler yapar.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası, aynı zamanda toplum olarak ortak çalışma kültürünü güçlendirmek, eğitim faaliyetlerine katılımı artırmak ve unutulmaya yüz tutmuş meslekleri yaşatmak için de önemli bir platformdur." dedi.

Hayat Boyu Öğrendiklerini Sergiye Yansıttılar 5

Valimiz Sayın Dr. Turan Ergün'ün yaptığı konuşmanın ardından kursiyerler tarafından hazırlanan programın sunumuna geçildi. Programda; bağlama dinletisi, türküler ve halk oyunları gösterileri yapıldı. 23 parçadan oluşan "Geçmişten Günümüze Uşak Yöresi Giysileri" defilesi giyim bölümü öğrencileri tarafında sunuldu.

Hayat Boyu Öğrendiklerini Sergiye Yansıttılar 3

Sahnede gerçekleştirilen programın sonunda Valimiz Sayın Dr. Turan ERGÜN, programda görev alan kursiyerlere ve etkinliklerin hazırlanmasına katkı sağlayan öğretmenlere çiçek takdim etti. 

Hayat Boyu Öğrendiklerini Sergiye Yansıttılar 1

Programın fuaye alanındaki bölümünde ise çocuk gelişimi, giyim bölümü, el sanatları, resim, seramik ve hat, tezhip gibi geleneksel el sanatları alanında açılan sergiler; Vali ERGÜN, il protokolü,  davetliler tarafından ziyaret edildi.

Muhabir: Mehmet Karadağ