Geçtiğimiz hafta sel felaketinden nasibini alan ve sular altında kalan Belediye Kent Müzesi’nde tadilat çalışmaları devam ediyor. Sel sularının müzenin içine girerek zarar vermesi sonucu bazı eşyaların müzenin avlusuna çıkartılarak güneşte kurutulduğu görüldü.

Diğer taraftan çatıdaki çatlaklardan Kent Müzesi’nin içine bol miktarda yağmur suyu girmesi nedeniyle çatıdaki kiremitlerin tamir edilmesi çalışmalarına başlanıldı.

2.Eylül Cumartesi günü yağan aşırı yağış sonrası oluşan sel suları Fabrikalar Caddesi’nde bulunan Belediye Kent Müzesi’ne dolmuş, o sırada müzeyi ziyaret etmekte olan vatandaşlar sandalye ve masaların üzerine çıkarak kendilerini korumuşlardı. Bu görüntülerin medyaya yansıması sonrasında yetkililer ise, 'medyada abartıldığı gibi bir durum yok. Müzemiz bir saat içinde sel sularından temizlenmiştir’ şeklinde açıklamada bulunulmuştu.

Şimdiki görüntüler ise haberimizi doğrular niteliktedir. Selden ve yağmurdan zarar gören eşyalar avluda kurutuluyor, çatıda da kiremit aktarma ve tadilat işlemleri sürerken olası yeni bir sel felaketine karşılaşılması durumunda kum torbalarını müzenin girişine konulduğu gözlendi.