Uşak Atatürk Anıtı'nın önünde bir araya gelen UMPAŞ Holding çalışanları uzun süredir çalışmışlıklarını alamadıklarını ifade etti.

Tazminat ve çalışmışlık halklarını alamadıklarını dile getiren işçeiler, kıdem ve ihbar tazminatları, yıllık izin ücretleri, ikramiyeler, ücret alacakları ve yakacak yardımları gibi haklarını alamadıkları vurgulandı.

Atatürk anıtı önünde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Bizler işçiler olarak hakkımız olanı istiyoruz ve yeterince anlayış gösterdik. artık sabrımız kalmadı. başta Sayın Valimiz olmak üzere Devletimizin yetkililerinden bizim sorunumuza aslında bütün Uşak'ın sorunu haline gelen UMPAŞ Holdingin sorununa bir el atmalarını  rica ve arz ediyoruz" dedi.

İşçilerin fabrika yetkilileri tarafından taksitli ödemeler vaadiyle kandırıldığı ve sonrasında herhangi bir ödeme yapılmadığı belirtildi.

Arabuluculuk sürecinde de işçilere alacaklarının olmadığı beyan edilmesine rağmen mahkemeye başvurulduğu ve davaların işçiler lehine sonuçlandığı dile getirildi.