Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

ZEKA YÖNETİM KURULU KÜTAHYA’DA TOPLANIYOR

ZEKA YÖNETİM KURULU KÜTAHYA’DA TOPLANIYOR

ZEKA YÖNETİM KURULU KÜTAHYA’DA TOPLANIYOR
Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılının 2. Yönetim Kurulu Toplantısı  28 02. 2018 Çarşamba günü saat 16.00’da Kütahya’da toplanacak.

Kütahya Toplantı salonunda yapılacak olan toplantı gündemi şöyle;
TOPLANTI GÜNDEMİ
1) Açılış ve Yoklama
2) 2017 Yılı Birim Faaliyet Raporları ile Ajans Faaliyet Raporunun Görüşülmesi
3) 2017 Yılı Bütçe Sonuçlarının Görüşülmesi
4) MASTEK Güdümlü Projesi Mutabakat Metninin Görüşülmesi
5) 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı Değerlendirme Süreci ve Rehberlerinin Görüşülmesi
6) 2018 Yılı Mali Destek Programları Banka İşbirliği Protokolünün Görüşülmesi
7) İki Toplantı Arası Ajans Faaliyetlerinin Görüşülmesi
8) 2018 Yılı Ocak Ayı Gelir-Gider Cetvelinin Görüşülmesi
9) Kapanış.

KÜTAHYA VALİSİ VE AJANS YÖNETİM KURULU BAŞKANI  AHMET HAMDİ NAYİR’İN KONUŞMA METNİ İSE ŞÖYLE;
Sayın Valilerim, Sayın Başkanlarım ve Değerli Basın Mensupları;
Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılının 2. Yönetim Kurulu Toplantısı için bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Bugünkü toplantımızda görüşeceğimiz gündem maddeleri:
2017 Yılı Birim Faaliyet Raporları ile Ajans Faaliyet Raporu
2017 Yılı Bütçe Sonuçları
Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi (MASTEK) Güdümlü Projesi Mutabakat Metni
2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı Değerlendirme Süreçleri Hakkında Bilgilendirme Yapılması ve Proje Değerlendirme Rehberleri
2018 Yılı Mali Destek Programları Banka İşbirliği Protokolü
İki Toplantı Arası Ajans Faaliyetleri
2018 Yılı Ocak Ayı Gelir-Gider Cetveliİlk iki gündem maddemiz de; 5 çalışma birimi, 1 hukuk müşavirliği ve 4 yatırım destek ofisinden oluşan Ajansımızın 2017 yılındaki faaliyetleri ile 2017 yılı bütçe sonuçlarını değerlendireceğiz. Bir diğer ifadeyle 2017 yılının muhasebesini yapacağız.
Üçüncü gündemimizde; güdümlü projelerimizden biri olan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile birlikte yürütülen “Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi (MASTEK)” projesinin 23 Şubat 2018 Cuma günü imzalanan mutabakat metnini görüşeceğiz. Kamu, üniversite, özel sektör ve STK’ların da içerisinde yer aldığı bölgesel ölçekte ilk savunma sanayisi kümesi olacak olan MASTEK Bölgemiz ve ülkemiz için çok büyük bir kazanç olacaktır. İçinde bulunduğumuz coğrafyanın gereği olarak ülkemiz her anlamda çok güçlü olmak zorundadır.

Komşularımızda yaşanan sorunlar savunma sanayimizin eskisinden daha güçlü olmasını gerektirmektedir. Şükürler olsun ki ülkemiz son 15 yılda bu anlamda ciddi mesafeler kat etti. 2002 yılında yalnızca 66 savunma projesi yaklaşık %80 dışa bağımlılık oranı ile yürütülürken; mevcut durumda %65’in üzerinde yerlilik oranı ile proje sayısı yaklaşık 9 kat artmış ve 553’e ulaşmıştır. Biz de Ajans olarak hayati öneme sahip bu konuyla ilgili bir katkı sunmak adına bu projeyi çok önemsiyoruz. İnşallah projenin uygulama aşamasında da aynı başarıyı gösterir ve savunma sanayimizin yerlileşmesi ve millileşmesine bir nebze de olsa faydamız olur.

Diğer iki gündem maddemizde; 27 Aralık 2017 tarhinde ilan ettiğimiz proje teklif çağrıları kapsamında gelen projelerin mevzuata uygun, mümkün mertebe standart kriterler doğrultusunda puanlanmasını sağlamak; bu sayede adil, tarafsız ve eşit rekabet koşullarına uygun bir değerlendirme süreci oluşturmak amacıyla hazırlanan proje değerlendirme rehberleri ve süreçleri hakkında bilgi alacak ve programların yürütülmesine ilişkin olarak bankalarla yapacağımız işbirliği protokolünü görüşeceğiz.

Daha sonraki gündemlerimizde ise, iki yönetim kurulu toplantısı arasında ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetleri ve Ocak ayı gelir-gider cetvelini görüşerek mali durumumuzu değerlendireceğiz.

Toplantımızın Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olması temennilerimle sözlerime son veriyor; katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum.”
 
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık