Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

Zafer Kalkınma Ajansının 2018 yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı Uşak'ta Yapıldı

Zafer Kalkınma Ajansının 2018 yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı Uşak'ta Yapıldı

Zafer Kalkınma Ajansının 2018 yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı Uşak'ta Yapıldı
Zafer Kalkınma Ajansının 2018 yılı 7. Yönetim Kurulu toplantısı Vali Salim Demir’in ev sahipliğinde Manisa Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hakan Güvençer başkanlığında Uşak’ta gerçekleştirildi.
 
Uşak Sanayi ve Ticaret Odasında  düzenlenen toplantıya Manisa Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hakan Güvençer, Uşak Valisi Salim Demir, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz,   Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, ZEKA Genel Sekreteri V. Veli Oğuz katıldı.

Zafer Kalkınma Ajansının 2018 yılı 7. Yönetim Kurulu Toplantısı için bir araya gelindiğini belirten Manisa Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hakan Güvençer toplantı öncesi yaptığı açıklamada: “Ajansımızın çalışmalarını yönlendirmek ve Ajansımızın vizyon ve misyonuna uygun olarak gerekli faaliyetleri icra etmek üzere Yönetim Kurulu Başkanlığını, 14 Temmuz 2018 tarihinden itibaren 1 yıl süreyle benden önceki başkanımız Kütahya Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayir’den devralmış bulunuyorum. Kendisine Yönetim Kurulu Başkanlığı sırasında Ajansımıza yapmış olduğu katkıları sebebiyle teşekkürlerimi sunarım.” dedi.
 
Manisa Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hakan Güvençer, Zafer Kalkınma Ajansı’nın  Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerimizin sürdürülebilir kalkınması için faaliyet gösterdiğini ifade ederek konuşmasına : “Zafer Kalkınma Ajansı, kurulduğu günden bu yana birçok planlama çalışması yaptı, projelere mali ve teknik destek sağladı, yatırımcılara danışmanlık hizmeti verdi. Son zamanlarda ise, bu çalışmaların yanında gerek güdümlü proje geliştirme, gerekse AB üzerinden yeni fonlar temin etme noktasında önemli çalışmaları oldu. İnşallah bu çalışmalarımızı daha da arttırarak illerimizin ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına ve vatandaşlarımızın refah düzeyinin artmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.
 
Toplantının gündem maddeleri hakkında da bilgi veren Manisa Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hakan Güvençer: ”Toplantımızda ilk olarak mali yönetim yeterliliği kapsamında Nisan ayında Ajansımızın   faaliyetlerini denetleyen Kalkınma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile Hazine Müsteşarlığı yetkililerinin hazırladığı denetim raporunu değerlendireceğiz. Diğer iki gündem maddemizde mali yönetim yeterlik raporunda yer alan tespit ve öneriler ışığında hazırlanan iç kontrol sistemi yönergesi ve personel performans değerlendirme sistemi yönergesini görüşeceğiz.

2018 yılı kalkınma ajanslarının yeniden yapılandırılması ve çalışmalarının revizyonu açısından önemli bir yıl oldu. Sonuç odaklı programların uygulanmaya başladığı 2018 yılı aslında önemli bir dönüşümün başlangıcıydı. Tüm bu çalışmalar doğrultusunda 2019 Yılı Çalışma Programı ve Bütçe hazırlıklarına başlayacağız. Müteakip toplantılarda ise Genel Sekreterlik tarafından hazırlanacak olan 2019 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesini detaylı olarak görüşeceğiz.
 
Diğer gündemimizde ise 2019 yılı içerisinde Bölge illerine yapılması planlanan kamu yatırım tekliflerini, Ajans tarafından Bölge Planına uyumu ve bölgesel bütünlüğü de dikkate alınarak hazırlanan raporları da göz önünde bulundurarak değerlendireceğiz. Altıncı gündem maddemizde Cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte kamu yönetim sistemindeki yeniden yapılanma kapsamında Ajansı ilgilendiren mevzuat değişiklikleri hakkında bilgi alacağız. Bir diğer gündem maddemizde 3 adet mali destek programının dönemsel raporlarını değerlendireceğiz. Bu kapsamda, programlara ilişkin varsa sorunları değerlendirip çözüme kavuşturmaya çalışacağız.Son olarak iki yönetim kurulu toplantısı arasında Ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetler ile Mayıs ve Haziran ayı gelir-gider cetvelini görüşeceğiz.” diyerek toplantının bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennilerinde bulundu.
 
Manisa Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hakan Güvençer’in konuşmasının ardından basına kapalı devam eden toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ve karara bağlanmasıyla sona erdi.
 

 
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık