Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

Vali Funda Kocabıyık, Muhtarlarla Toplantıda Bir Araya Geldi

Vali Funda Kocabıyık, İlimiz Merkez İlçe Köy ve Mahalle Muhtarları ile Özmerkez’de yapılan istişare toplantısında bir araya geldi.

Vali Funda Kocabıyık, Muhtarlarla Toplantıda Bir Araya Geldi
  • 03 Aralık 2018, Pazartesi 10:24

Vali Funda Kocabıyık, “Demokrasinin nüvesini teşkil eden muhtarlarımız, devletin yanında halkın, halkın yanında ise devletin temsilcileridir”

Vali Funda Kocabıyık, İlimiz Merkez İlçe Köy ve Mahalle Muhtarları ile Özmerkez’de yapılan istişare toplantısında bir araya geldi.

Toplantıya, Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili İsmail Ünal, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ömer Kalaylı,  Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdür İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Hikmet Uz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Genel Meclisi Üyeleri, Kurum Müdürleri ile Merkez ilçe köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Merkez ilçe mahalle muhtarları derneği başkanı Gökhan Toker,  Merkez ilçe köy muhtarları derneği başkanı Ali Yıldız,  İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Uşak Belediye Başkan Vekili İsmail Ünal ve Vali Funda Kocabıyık birer konuşma yaptı.

Vali Funda Kocabıyık yaptığı konuşmada, “Merkez İlçelerimizden başlayarak belli periyotlarla hem Uşak merkez hem de ilçelerimizde düzenli olarak gerçekleştireceğimiz bu toplantılarımızda, köylerde ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın temsilcileri olan siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelerek sorumluluk alanlarınızla ilgili dilek, istek ve şikâyetlerinizi dinlemek, mesai arkadaşlarımızla birlikte çözümler üretmek, halkımızın her anlamda refah seviyesini yükseltecek, yaşam kalitesini artıracak kamu yatırım ve hizmetleri ile sizlerden gelecek fikir ve önerileri birlikte değerlendirmek istiyoruz.  Türk İdare Sisteminde geçmişi uzun yıllara dayanan ve demokrasinin çekirdeğini oluşturan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel yönetimin ilk örneğini oluşturmaktadır. Muhtarlarımız, devletin yanında halkın; halkın yanında ise devletin temsilcileridir. Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde köprü görevi görmektedir. Muhtarlıklarımız sadece en küçük idari birim olma vasfını taşımakla kalmıyor, aslında demokrasinin nüvesini teşkil ediyorlar. Sadece demokrasi değil ekonomik kalkınma da; huzur, güvenlik ve istikrar da yerelde başlar. En küçük idari birimlerimizin, köylerimizin, mahallelerimizin ufku ve istikametiyle ülkenin ufku ve istikameti aynı yönde olmazsa, sağlıklı bir büyüme gerçekleştiremeyiz. Ancak aynı zeminde buluşarak ortak bir akılla milletimiz ve ülkemiz için hizmet üretmek de hepimizin öncelikli vazifesidir. Köyde ve Mahallede yaşayan vatandaşlarımızın tercihiyle iş başına gelmiş muhtarlarımız olarak, İlimizin, köylerimizin ve mahallelerimizin sorunlarının çözümünde inisiyatif almanız ve milletimize rehberlik etmeniz son derece önemli ve değerlidir. İnancımız odur ki kalkınma ve gelişme önce inanmakla sonra çalışmakla olur. Millete hizmet noktasında, samimi bir gayretle, milletin derdini dert edinerek, bu dertleri çözmek için bir saniyemizi bile ziyan etmeden gayret sarf etmekle olur.  “ dedi.

 

Türkiye’nin küresel ölçekte söz sahibi bir ülke olduğunu vurgulayan Vali Funda Kocabıyık “Hepimizin bildiği gibi Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bölgesinde ve küresel ölçekte, adaleti ve insan haklarını temsil etmektedir. İçte ve dışta bu büyük yürüyüşümüz, bu kalkınma ve gelişme sürecimiz, hangi ihanet çevresi, hangi küresel güç, hangi terör örgütü karşı çıkarsa çıksın, bu milletin imanı ve kararlılığı ile devletimizin yüksek dirayeti sayesinde kararlılıkla devam edecektir. Devletimizin, yegane gayesi "İnsanı Yaşat ki, Devlet yaşasın" sözünden hareket ederek her alanda insanı üstün tutarak, ona değer vererek, şefkatli ve merhametli yüzünü göstererek, ihtiyaç duyduğu hizmetleri yerine getirerek onu yüceltmesidir. Köylerimizde ve mahallelerimizde en asli görevimiz, burada yaşayan vatandaşlarımızın güvenliğini, huzurunu ve esenliğini sağlamaktır. Bu noktada hep birlikte, başta FETÖ, PKK, DAEŞ gibi terör örgütleri olmak üzere terörle mücadelede ödün vermeden kararlılıkla mücadelemizi sonuna kadar sürdürmeye kararlıyız. “ şeklinde konuştu.

 

Terörle mücadelenin yanında bağımlılıkla mücadelenin de üzerinde hassasiyetle durdukları bir konu olduğunu dile getiren Vali Funda Kocabıyık, “Başta gençlerimiz olmak üzere geleceğimizi ve sağlığımızı tehdit eden madde bağımlılığını ortadan kaldırmaya dönük çalışmalarımız, başta emniyetimiz ve jandarmamız olmak üzere tüm paydaşlarla devam etmektedir. Hem terörle, hem madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla mücadelede mahalle ve köylerimizde muhtarlarımız her zaman bizlerin yanında olmuş ve olmaya devam edecektir.  Bu konuda göstereceğiniz her türlü duyarlılık ve gayretli çalışmalar gücümüze güç katacaktır. Devletimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, şehir merkezlerinde  belediyelerimiz, kırsalda ise İl Özel İdaremiz mahalle ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın başta ulaşım ve altyapı olmak üzere eğitim, sağlık, tarım, çevre koruma, imar gibi insanın doğumundan ölümüne kadar ihtiyaç duyduğu her alanda ihtiyaçlarının karşılanması konusundaki çalışmalarını sürdürmektedir”  dedi.

 

Gerçekleştirilen yatırımlara yönelik bilgi veren Vali Funda Kocabıyık, “Köylerimizin altyapısının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik Hükümetimizce 2005 yılında başlatılan Köy-des projesi kapsamında bugüne kadar ilimize yaklaşık 115 Milyon TL ödenek tahsis edilmiş olup köylerimizin yol ve ulaşım, su ve kanalizasyon, tarımsal sulama sektörlerinde köylerimizin bu alandaki sorunları ve ihtiyaçları önemli ölçüde çözülmüştür. Bu yıl da Köy-des Projesi ödeneklerinde çok önemli bir artış yaşanarak 23,5 milyon TL ödenek İlimize tahsis edilmiştir. Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da İnşallah hep birlikte Merkezi Yönetim Bütçesinden gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin yanında hem Özel İdare bütçesi hem de Köy-des Projesi kapsamında yapılacak yatırım ve çalışmalarla köylerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Köy ve Mahallelerinizdeki eğitim, sağlık, ulaşım, altyapı gibi sorunları tespit ederek ilgili mercilere, kamu kurum ve kuruluşlarına vali yardımcılarımıza veya bizzat bana iletmeniz, sorunların çözümüne katkı sağlayacaktır. Bugünün ve geleceğin Uşak’ını hep beraber inşa edeceğiz. Azim ve kararlılıkla Uşak’ımızı daha iyi noktalara getirmek ve bizlere inanan insanları mahcup etmemek için gece gündüz demeden çalışacağız. Uşak Valiliği olarak, sorunlarınızın çözümü ve Köylerinize, mahallelerinize daha iyi hizmetler sunabilmeniz adına her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu toplantıya katılımlarınızdan dolayı siz değerli muhtarlarımıza ve saygıdeğer konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından muhtarların taleplerinin yazılı olarak alınan toplantının sonunda, Vali Funda Kocabıyık ve protokol üyeleri muhtarlara katılım belgesi takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık