Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

AĞAOĞLU TEKSTİL’İN ARGE MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

Uşak’ta tekstil sektörünün öncülerinden olan Ağaoğlu Tekstil, bir ilki daha gerçekleştirerek Arge Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.Ankara asvaltı üzerindeki tekstil fabrikasında oluşturulanArge Merkezi‘nin  açılış törenine Vali Yardımcısı Said Topoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, Defterdar Birsen Tokaç, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Metin Gümüş, UOSB Başkanı Halil Ağaoğlu, Ticaret Odası Başkanı Selim Kandemir,Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atalay Savaşkatıldılar.Törende Uşak Valisi Said Topoğlu,Arge Belgesini Ağaoğlu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ağaoğlu’na teslim etti.

AĞAOĞLU TEKSTİL’İN ARGE MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

 

Uşak’ta tekstil sektörünün öncülerinden olan Ağaoğlu Tekstil, bir ilki daha gerçekleştirerek Arge Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.Ankara asvaltı üzerindeki tekstil fabrikasında oluşturulanArge Merkezi‘nin  açılış törenine Vali Yardımcısı Said Topoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, Defterdar Birsen Tokaç, Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Metin Gümüş, UOSB Başkanı Halil Ağaoğlu, Ticaret Odası Başkanı Selim Kandemir,Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atalay Savaşkatıldılar.Törende Uşak Valisi Said Topoğlu,Arge Belgesini Ağaoğlu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ağaoğlu’na teslim etti.

TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜSÜ AĞAOĞLU TEKSTİL’DEN BİR İLK DAHA

Törenin açılış konuşmasını yapan Uşak’ın duayen tekstilcisi ,Merhum Sait Ağaoğlu’nun torunu  Sait Ağaoğlu yaptı. Sait Ağaoğlu’nun açılış konuşması şöyle;” Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Rektörüm, İlimiz Protokolünün değerli Müdürleri, değerli Ağaoğlu Tekstil Ailesinin değerli emekçileri, Basınımızın kıymetli mensupları ve saygı değer misafirlerAğaoğlu Tekstil olarak Uşak’ta tekstil alanında bir ilki temsil eden Arge Merkezimizin açılış törenine hoş geldiniz, şeref verdiniz. Onursal başkanımız ve Dedem merhum Sait Ağaoğlu’nun kuruluşunu yaptığı ve yönetim kurulu başkanımız babam İsmail Ağaoğlu’nun geliştirip bugünlere getirdiği Ağaoğlu Tekstil ilk günkü heyecanıyla ve azmiyle hizmet vermeye devam etmektedir. Sanayimizin gelişerek ülkemizin dünyadaki büyük ekonomiler arasında sayılmasının ancak bilim ve teknolojiyle mümkün olduğu bugün yegane yollarından birinin de Üniversite ile Sanayicinin iş birliği yaparak arge yatırımlarıyla ağırlık vermesiyle gerçekleşeceğinin farkındayız. Bu nedenle araştırmaya, geliştirmeye, inovasyona, tasarıma her zamankinden daha fazla yatırım yapmayı hedeflerimiz arasına koyduk. Çünkü biliyoruz ki bilginin, bilimin, teknolojinin ve bu kapsamda arge faaliyetlerin ülkelerin ve ulusların gelişimine yön verdiği bir dönemdeyiz. Çağı yakından takip eden, bünyesinde teknolojiyi barındıran, üniversiteler ile sürekli bilgi temasında bulunan, eğitimle teknolojinin birlikte gelişeceğini kabullenmiş biz sanayicilere çok önemli vazifeler düşmektedir. Sayın Valim, Kıymetli konuklar bizleri onurlandırmanız ile bugün açılışını yapacağımız, arge merkezinin katma değerli nihayi ürünlere imza atarak, şehrimizin ve ülkemizin gelişmesinde önemli katkılarda bulunacağını daha yüksek katma değerli sonraki ürün projelerini süreklilik kazandıracağına güveniyor ve inanıyoruz. Sözlerimi burada sonlandırırken arge merkezi çatısı altında araştırma geliştirme faaliyetlerimizi sürdürülebilir ve daha etkin kılmamız için bizimle işbirliği yaparak destek veren, rehberlik eden başta Uşak Üniversitesi Rektörümüz ve ekibine, Üniversite ile koordinasyonda emeği geçen önceki Jandarma Komutanımız Sayın Yalçın Baysal’a, yönetim kurulu üyelerimize ve bu organizasyonda emeği geçen herkese özellikle arge merkezi ekibine teşekkürü borç bilirim. Ağaoğlu Tekstil Arge Merkezinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor herkesi saygı ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

VALİ YARDIMCISI TOPOĞLU,”SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ SAİT AĞAOĞLU’NA RAHMET DİLİYORUM”

Uşak Vali Yardımcısı Said Topoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Sayın Belediye Başkanım, Sayın Rektörüm, çok değerli Protokol, Ağaoğlu Ailesinin kıymetli mensupları, hanım efendiler beyefendiler. Sözlerime başlamadan önce şahsım ve Sayın Valim adına hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu arada ilimize sayısız eserler kazandıran okullar ve diğer hayır kurumlarında bir çok katkısı olan, yaz başında kaybettiğimiz merhum Sait Ağaoğlu’na da Allahtan rahmet dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Ağaoğlu Tekstil ilimizin 39 yıllık bir fabrikası ve tesisidir. Denizli’den dahi buraya baskı için gelindiğini biliyorum. Ve bugün mutlu sonucu almanın sevincini ve gururunu yaşıyorum. Arge, ülkemizde toplam 1193 tane arge belgesi almaya hak kazanan kurum ve tesisler bulunmaktadır. İlimizde tekstil sektöründe ilk ve tek olarak sizlerle birlikte yaşıyoruz. Artık günümüzde markalaşma, teknolojiyi yakalama, uluslar arası alanda söz sahibi olma gerçekten bir araştırma bir kurulun olması arge sistemini kurulmasıyla mümkündür. Büyük firmalara bakacak olursanız her birini “Arge” birimleri vardır ve buradan ileriye dönük olarak devamlı çalışmalar yapılmaktadır. Bu konuda Üniversite-sanayici iş birliğini gerçekleştiren Sayın Rektörümüze ve Sanayi Odası Başkanlarına bir teşekkürü borç biliyorum. Ben bu güzel tesisin Arge belgesiyle de onurlandırılmasından dolayı duyduğum memnuniyeti ifade ederek, Ağaoğlu Tekstilin ve bu Arge belgesinin, Ağaoğlu Tekstil’e hayırlı uğurlu olmasını dileyerek hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum diyerek” sözlerine son verdi.

BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIN;”GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN ÜRETİM,ÜRETİM,ÜRETİM DİYECEĞİZ”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise ,“Ekonomik ve siyasi yönden baskın bir ülke olabilmek için sanayinin çarklarının dönmesinin tek başına yeterli olmadığını da ifade ederek  şunları söyledi; “Sayın Valim, kıymetli misafirler, bugün şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine önemli katkılar sağlayan, gelişimi temel alan bir mantıkla üretimini güçlendirerek, yoluna nesilden nesile devam eden Ağaoğlu Tekstil firmamızın Arge Merkezinin açılışını hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Ülkemizdeki firmaların gelişimi, güçlenmesi yarınlara daha sağlam temeller üzerinde ulaşması bizlere her anlamda mutluluk veriyor. Onlar güçlendikçe ülkemiz, ekonomimiz, milli hedeflerimiz güçleniyor. Onlar büyüdükçe üretimimiz, istihdamımız, mutlu insanlarımız yarınlara olan umudumuz çoğalıyor. Unutulmamalıdır ki sanayinin gelişimindeki en büyük sermaye güçlenmenin ve gelişimin anahtarı olan fikirdir. Ve tarihe geçen adımlarsa işte bu fikirlerin üzerine inşa edilen icatların bir sonucudur. Elbette en büyük alkışı işte bugün olduğu gibi fikirler üretmekten, o fikirleri hayata geçirmekten ve üretime artı değer sağlamaktan kaçınmayanlar hak etmektedirler. Değerli katılımcılar, bugün dünyada yeni bir döneme girildiğini, bilim ve teknoloji başta olmak üzere her noktada yerli üretimin çok büyük bir değer kazandığını hep birlikte görmekteyiz. Dünya devi firmalara dahi baskılar uygulanarak ekonomik dengelerin sarsılmaya çalışıldığına şahit oluyoruz. Süreç bizlere gösteriyor ki dünya haritasında var olmak söz söylemek için yeterli olmamaktadır. İşte bu düşünceyle hayata geçirdiğimiz ve çok büyük bir yol kat ettiğimiz milli üretim hamlemizi daha da ileri taşımamız için çalışmaya, bu gibi merkezlerle devam edeceğiz. Dün olduğu gibi yarınlarda da söz sahibi ve daha güçlü bir Türkiye ortaya koymak için “Üretim, Üretim, Üretim” diyeceğiz. Ekonomik ve siyasi yönden baskın bir ülke olabilmek için sanayinin çarklarının dönmesinin tek başına yeterli olmadığını da ifade etmek istiyorum. Sizlerinde bildiği üzere çağın yeniliklerine öncü olacak araştırma ve geliştirme faaliyetleri yeni yatırımlar çok büyük bir önem arz etmektedir. Atılan her yeni adım, geleceğimize yapılan yatırımdır. Bu noktada gerek hükümetimiz, gerekse de yerel yönetimlerimiz çeşitli yatırım teşvikleri ve desteklerle daima iş adamlarımızın memleketi için fikri olan vatandaşlarımızın yanında durmaya devam edecektir. Dayanışma ve işbirliği ile nice güzel işler ortaya çıkartacağımızın altını çizmek istiyor, şehrimizde teknoloji ve sanayi bakanlığımıza bağlı olarak faaliyet gösterecek olan ilk arge merkezimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Daha sonra Uşak Vali Yardımcısı Said Topoğlu, Ağaoğlu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ağaoğlu’na “Arge Belgesini” takdim etti.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık