Evinin İhtiyacı
Evinin İhtiyacı

Ab’nin Finansör, Uşak Belediyesi’nin Koordinatörolduğu Projenin Toplantısı İrlanda’da Yapılacak

‘Avrupa Kültürel Mirası Geleneksel Okçuluk EU-ARCHERITAGE’ projesi geçtiğimiz yıl, Uşak Belediye Başkanlığı tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına yaptığı başvurusunun kabul edilmesinin ardından,uygulamaya geçenErasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programının İrlanda’da düzenlenecek olan toplantısında koordinatör olarak Uşak Belediyesi de yer alıyor.

Ab’nin Finansör, Uşak Belediyesi’nin Koordinatörolduğu Projenin Toplantısı İrlanda’da Yapılacak

Avrupa Kültürel Mirası Geleneksel Okçuluk EU-ARCHERITAGE’ projesi  geçtiğimiz yıl, Uşak Belediye Başkanlığı tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına yaptığı başvurusunun kabul edilmesinin ardından,uygulamaya geçenErasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Programının İrlanda’da düzenlenecek olan toplantısında koordinatör olarak Uşak Belediyesi de yer alıyor.

Avrupa’daki yetişkin engelli bireylerin hedef olarak belirlendiği projede, bireylerde geleneksel okçuluk sporuna yönelik yeni beceriler kazandırılması, fiziksel ve sosyal kapasitelerinin arttırılması, kapsayıcı büyüme için sosyal uyumlarının geliştirilmesi ve Avrupa Birliğinde Türk geleneksel okçuluk kültürelmirasının tanıtılmasısağlanacak.

Proje tamamlandığında“Avrupa’da uyumlu bir toplum ve kapsayıcı bir büyümenin sağlanması”genel hedefine katkı sağlanması bekleniyor.

Uşak Belediyesi’nin koordinatör olduğu projede, Uşak Okyay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği yerel ortaklar, İrlanda, İsveç, İtalya ve Macaristan’dan kuruluşlar da projenin yurtdışı ortakları olarak yer alıyor.

Bu kapsamda Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde Mart ayında düzenlenen toplantıyla başlatılan projenin ikinci toplantısı yurtdışı ortaklarından biri olan İrlanda’da gerçekleştirilecek. Toplantıya projenin paydaşlarının yanı sıra, projedeki tüm süreçleri yakından takip eden ve yön veren Uşak Belediyesi adına Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın katılacak.

İşte, geleneksel Türk Kültürünü yurt dışına taşıyacak olan o özel proje kapsamında yapılacaklar;

 

KOORDİNATÖR UŞAK BELEDİYESİ, FİNANSÖR AVRUPA BİRLİĞİ

Uşak Belediyesi’nin koordinatörlüğünü yaptığı EU-ARCHERITAGE Projesi’nin finansmanı ise Avrupa Birliği tarafından karşılanıyor. Uluslar arası düzeyde olan projenin faaliyetleri şu şekilde sıralanıyor;

1- Her ortak ülkede engelli bireyler arasında proje eğitimlerine katılmak için motivasyon eğitimlerinin yapılması ve katılımcıların tespiti için anket hazırlanması ve uygulanması.

2- Proje ortaklarından 5 er yetişkin eğitimi personelinin geleneksel okçuluk, geleneksel okçuluk kültürü ve geleneksel okçuluğa ilişkin Macaristan’da eğitici eğitimi almaları.

3- Her ortak ülkede, yetişkin eğitimi personeli tarafından geleneksel okçuluğun, proje ortağı ülkelerdeki engelli bireylere öğretilmesi.

4- Engelli yetişkinlerin geleneksel okçuluk eğitimine yönelik rehber kitap hazırlanması.

5- Geleneksel okçuluk tanıtım kitapçığının hazırlanması.

6- Her ortak ülkede, yetişkin engelliler geleneksel okçuluk yarışmalarının yapılması.

7- Her ortak ülkede, Geleneksel Okçuluk Flashmob gösterilerinin yapılması.

Proje kapsamında 24 aylık süre zarfında, Türkiye, İrlanda, İtaya ve İsveç’te Proje Ulusötesi Toplantıları gerçekleştirilecek. İkincisi İrlanda’da bu Pazar düzenlenecek olan ve engelli bireyleri geleneksel Türk Sporu Okçulukla tanıştıracak toplantılar ilerleyen süreçlerde İtalya ve İsveç’te yapılacak.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık